LVIV.COM

Топ-5 місць, куди безкоштовно сходити у Львові до Дня музеїв

Топ-5 місць, куди безкоштовно сходити у Львові до Дня музеїв

Відвідувати музей давно стало світовим трендом. У європейських країнах пропонують чимало акцій на відкриттях виставок: деякі з музеїв можна відвідати безкоштовно, або ж зі знижкою у вечірні години. Пропонуємо тобі добірку, куди у Львові можна піти у Міжнародний день музеїв, щоб бути в тренді не лише жуючи веганський салат, а й отримуючи “їжу для роздумів”. 


Що за День музеїв?

У всьому світі 18 травня святкують Міжнародний день музеїв. Цього року Міжнародна рада музеїв обрала до святкового дня тему “Музеї в мережі: нові методи, нові відвідувачі” (Hyperconnected museums: New approaches, new publics), тож музеї мають здивувати відвідувачів сучасними технологіями, пише “Музейний простір”.

Де побувати?

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького

вул. В. Стефаника, 3

Тут у відділі європейського мистецтва ХІХ – ХХІ ст. покажуть інтерактивну екскурсію-квест із використанням QR-коду. Відвідувачам слід буде зчитати QR-код своїми гаджетами, дізнатись інформацію про автора, картину, сюжет чи персонажів, і після цього виконати завдання квесту.

Зареєструватись можна тут.

Дата: 18 травня

Час: 15:00-16:30

Державний природознавчий музей Львова 

вул. Театральна, 18.

А цей крутий музей, який кілька років тому відкрили після майже 20 років забуття завжди здивує чимось унікальним, наприклад, відреставрованим і змонтованим скелетом мамонта. Цю експозицію відкриють до кінця року, а тим часом можна оглянути унікальні природничі колекції з території Галичини. Вони мають величезну цінність для науки.

Музей є одним з найстарiших i найбагатших за науковими природничими фондами серед музеїв Європи. Засновник музею, граф Володимир Дiдушицький – вiдомий орнітолог, зоолог, етнограф i археолог, в основу музейних колекцій лягли саме його приватнi природничi та етнографічні збори.

Надивившись на стародавні рештки тварин і рослин, відвідувачі зможуть відчути себе у XVIII столітті, піднявшись поверхами музею за допомогою механічного ліфта.

Час: 10:00-19:00

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької

 вул. С. Крушельницької, 23

Оглядаючи експозицію, відвідувачі натраплять на QR-коди біля окремих експонатів. Використовуючи свій смартфон, також можна буде отримати додаткову інформацію про предмети. Головним експонатом музею є справжній голос Соломії Крушельницької, його можна прослухати і придбати на аудіо.

Дата: 18 травня

Час: 16:00-16:45

Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка

вул. Івана Франка 150/152

На цю екскурсію домом Івана Франка треба буде зареєструватися (за телефоном 096 15 84 606 або 032 276 44 16), а під час неї буде змога почути історію про спорудження будинку, в якому проживав письменник та розповіді про тогочасне життя. Також буде екскурсія по прилеглій території.

Дата: 18 травня

Час: 15:00-16:00

Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького

пр. Свободи, 20

Надивившись на рештки тварин та рослин і находившись по садибах, можна попрямувати до витоків мистецтва, зокрема, відвідати футуристичну виставку у цьому музеї. Футуризм заперечує традиційну культуру та прагне до новацій, тож якщо відчуваєш в собі схожі бунтівні пориви, оглянь виставку “Давид Бурлюк. Малярство”. Це унікальна нагода побачити у Львові твори одного із засновників українського футуризму.

Топ-5 місць, куди безкоштовно сходити у Львові до Дня музеїв

Можна подивитись на картини художника з приватних колекцій. Виставка триватиме ще місяць після Дня музеїв, до 17 червня. Якщо потрапиш не в День музеїв, вартість експозиції – за ціною вхідного квитка.

Час: 10:00-18:00.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають