LVIV.COM

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки – Галина Дудар

Ділися або не палися

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки - Галина Дудар
Оксана Брошнівська

Це  інструменти художниці Галини Дудар: банківська карта, корочок від пляшки, гребінець, зубочистка, виделка, сіточка. Ними вона творить сучасне мистецтво.

Галина Дудар

Як усе починалося

В дитинстві Галина хворіла малюванням, але така хвороба не була достатньо поважною причиною, щоб пропускати школу. Тому доводилось нагрівати термометр до потрібної температури і залишатися вдома, щоб помалювати. В Почаєві, де художниця росла, не було художньої школи, тому малювати вчилася сама. Проте відвідувала заняття на бандурі, співи.

“Тато казав, що музиканти багато не заробляють, на відміну від художників, які в Почаєві розмальовували церкви”.

Галина Дудар

Після школи Галина переїхала до Львова, вступивши спочатку в художній коледж Труша, а згодом в Академію мистецтв. Спочатку вчилася всьому, що там викладали, а вже на 5-6 курсі почала творити.

Нова техніка

Свою техніку Галина неохоче називає якоюсь новою, оскільки скромно зізнається, що, мабуть, в світі не вона одна таким займається. Проте, ідея прийшла до неї випадково, як воно зазвичай буває, коли вдома був ремонт. “Я собі щось шпаклювала, а потім подумала, що можна таке робити на картинах. Нашпаклювала таких маленьких картинок багато-багато, показала викладачу, а він сказав, що це ж можна все зліпити докупи і зробити одну картину”. І ось що з того вийшло:

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки - Галина Дудар

(Перша картина, виконана цією технікою)

Галина Дудар

Як таке зробити

Своїм секретом Галина охоче ділиться з усіма на майстер-класи та курси до неї приходять як діти, так і дорослі. Крім цієї техніки, художниця викладає також реалізм, академічне мистецтво з усіма його композиціями та поєднаннями кольорів. А тут усе просто:

1. Шпаклюю клаптики картону (або ж ціле полотно);

2. Шкрябаю виделкою, гребінцем, зубочисткою чим хочу;

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки - Галина Дудар3. Даю полотну висохнути (можна скористатися феном);

4. Покриваю фарбою (використовую як олійні, так і акрилові фарби);

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки - Галина Дудар5. Склеюю клаптики на одне полотно (використовую клей ПВА);

6. Покриваю лаком.

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки - Галина Дудар

  • "Знаки" робота про символи, які ми зустрічаємо на кожному кроці й інтерпретуємо як певні знаки для себе

Сучасне мистецтво з допомогою виделки, гребінця та корка від пляшки - Галина Дудар

  • "Страх". Заглянувши в чорне віконце на цьому полотні, можна побачити самого себе...

Хатки

Один з проектів, які зробила Галина виставка “Скарбонка на хату”. “Це будиночки з отвором для грошей. В них можна збирати собі на хату чи машину”, каже Галина і наголошує, що бажання обов’язково здійсняться. Цю серію робіт художниця зробила за три дні.

“Джерела натхнення”

Галина цікавиться філософією, психологією, сучасною поезією, проте улюблені книги “Маленький Принц” Антуана де Сент-Екзюпері, “Божественна комедія” Данте Аліґ'єрі, та дитячі книжки Боба Ділана.

Улюблені художники: Пауль Клее, Леся Квик, Ігор Янович, Пабло Пікассо.

Галина Дудар, Скарбонка на хату
Зараз читають