LVIV.COM

“Сімейні цінності” протестують на “гендерну чутливість”

“Сімейні цінності” протестують на “гендерну чутливість”

Посібник “Сімейні цінності для учнів 8-9 класів” позбавили грифу Міністерства Освіти і Науки “Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах” на час перевірки. Про це “Українській правді. Життя” заявила співавторка посібника та працівниця Інституту модернізації змісту освіти – Леся Корецька.


Напевно тільки лінивий не чув про те, що на початку минулого тижня МОН розіслало регіональним департаментам посібник з неоднозначною назвою “Сімейні цінності”. Лист з рекомендаціями щодо впровадження факультативу для учнів 8 – 9 класів підписав заступник міністра Павло Хобзей. У листі йде мова про те, що МОН вважає дану програму сформованою “на основі національно-культурної спадщини українського суспільства”.

“Сімейні цінності” протестують на “гендерну чутливість”

Ми вибрали для вас кілька найсмачніших цитат, що вже встигли стати мемами:

“Лагідність – це особлива жіноча якість! Справжня жінка ніколи не сперечається, не доводить, не намагається управляти ситуацією, оскільки знає, що все у світі створено для неї, для реалізації її бажань і мрій. Їй не треба наполягати на істині – вона і є істина! Жінка завжди права. А швидкість реалізації її бажань залежить від якості простору, який вона формує повагою і любов’ю до себе й до чоловіка, котрий утілює її бажання і мрії.”

“…ми вважаємо, що основним завданням молодої сім’ї є розкриття та постійний розвиток простору любові. Чоловік своєю діяльністю розширює його, а жінка наповнює любов’ю. І аж ніяк не навпаки, інакше відбувається розвиток нетипових гендерних якостей.”

grafik-dynamiky-prostory-liubovi

“Дуже важливо не впасти в ілюзію, прагнучи стати щасливим на самоті. Багато хто намагається знайти шлях до щастя через зречення від світу, спираючись на догми різних вчень. Щасливий та радісний простір самотній людині створити дуже непросто, бо цей простір має певні кордони. Людство поділене на чоловіків і жінок не для того, щоб кожен із них жив на самоті. Найбільш повно щастя розкривається в парі (союзі чоловіка та жінки), де є можливість розкрити і побачити нескінченні глибини любові та проявити найвищу творчість – народити дитину. Один із девізів щастя – “Моя сім’я – моя щаслива планета”.

Прочитати більше в посібнику “правильної” поведінки справжніх чоловіків та жінок можна за лінком.

Підручник одразу ж почали активно обговорювати та критикувати журналісти, політики та правозахисники.

За словами Корецької, експертна комісія та фахівці ще раз аналізуватимуть видання, щоб надалі таких ситуацій не виникало. Разом з тим вона вважає, що попри деякі спірні моменти, базові ідеї, прописані в посібнику, є цілком корисними та не мали б викликати дискусій.

“Ми не хотіли принижувати гідність жінок. Я – жінка, яка займає керівну посаду, і для мене це принципово, щоб жінки поводили себе гідно, щоб вони проявляли свої найкращі жіночі якості. І навіть якщо вони сперечаються з чоловіками, то по-жіночому. Поряд із справжньою жінкою чоловік ніколи не буде лаятися. Зі справжньою жінкою чоловік повинен відчувати себе джентльменом. На цьому потрібно виховувати наших майбутніх чоловіків і жінок”, – Леся Корецька.

Hrystya Malysh LVIV.COM
Читай також:

Ділися або не палися

Зараз читають