Що таке 420 або чому сьогодні дують?

Сьогодні двадцяте квітня, на годиннику – 16:20, в ефірі я, Люся Шишкіна, розповім, що у цьому такого особливого.


Вікіпедія пише, що активісти використовують цей день для пропаганди легалізації марихуани та легких наркотиків. Чому саме сьогодні?

Почалося все з того, що восени 1971-го купка підлітків з сан-рафаелівської школи (Каліфорнія, США) вирішили зайнятись пошуками покинутого врожаю марихуани, використовуючи “карту скарбів”, яку намалював гровер.

Пошуки тривали не один день і розпочиналися щодня о 16:20 (4:20 p.m.) біля пам’ятника Луї Пастеру на шкільному подвір’ї. Саме тому операція дістала назву “4:20 Луї” (“4:20 Louis”), а згодом скоротилася до “4:20”. Марихуану школярам знайти так і не вдалося, проте звичка збиратися біля пам’ятника, щоб дунути, залишилася.

Відтоді “4:20” стала для школярів кодовою фразою для будь-чого, що стосувалося марихуани. Коли казали “4:20”, це могло означати “Ей, хочеш дунути?”, “Маєш травку?”, “Ти накурений?” тощо. “4:20” підхопив рух курців марихуани спочатку в Америці, а згодом і в цілому світі, а 20 квітня (4-й місяць, 20-й день) став контркультурним святом, у який прийнято збиратися разом і дути, обговорюючи політику держави, особливо стосовно марихуани та легких наркотиків.

(А це я сьогодні)

Читайте також:


➤ Чи є життя після коду або що роблять колишні деви у TechMagic?