LVIV.COM

Психоделічний імпресіонізм та нові техніки малювання Оксани Олексюк

Ділися або не палися

Психоделічний імпресіонізм та нові техніки малювання Оксани Олексюк
Оксана Брошнівська

Оксана Олексюк ділиться улюбленими книгами, музикою, розповідає про техніки, які придумала випадково, а також пояснює, чому найкраще малюється, коли їй погано.

Оксана Олексюк

Ми з Юлею приїхали до затишного будиночка з великим та привітним доберманом Брюсом на подвір’ї. Заходимо всередину. Тут грає Desmond Dekker – "Israelites", повсюди висять розмальовані полотна, заходимо в одну з кімнат і натрапляємо на велику колекцію музичних інструментів: піаніно, гітари, укулеле, дримби, шаманський бубен, дарбука, посохи дощу, казу, тибетська чаша, калімба, губні гармошки, діджеріду, шейкер. На поличках — керамічний посуд, горшки для вазонів.

 

Оксана Олексюк
Оксана Олексюк
Оксана Олексюк
Оксана Олексюк

Поки Оксана ставить чайник, з кімнати вибігає киця Марсі. “Ого, в тебе і пес, і кіт!”. Ага, а ще удав Гена, маїсовий полоз Альгіза та павук Пилип.

Сьогодні в Оксани вихідний і вона погодилась тусити з нами хоч цілий день. А завтра її чекають діти в арт-студії “Шухляда”, де вона вчитиме їх малювати. Сама малює з шести років, каже, що мама запхала на малювання. Потім Оксана вступила в коледж Труша на художню кераміку. До першого курсу особливо нічого не творила — виконувала завдання, прокачувала навичку малювати. А потім прорвало…

Оксана Олексюк

“Відколи у мене з’явилася майстерня, я почала вставати посеред ночі, щоб щось творити”.

Більшість робіт виконані акриловими фарбами на полотні. “Якось малювала натюрморт і на полотно хляпнула фарба. Я глянула і подумала: хмм, а якщо сюди ще трохи долити фарби?" Ну і почалося. Тепер Оксана поєднує монотипію з виливанням фарби. “Виходить щось схоже на техніку ебру, тільки не на воді, а на полотні”.

Психоделічний імпресіонізм та нові техніки малювання Оксани Олексюк

Інша техніка, яку придумала дівчина, вийшла у неї випадково з ідеї поєднати смолу з пінопластом та розмалювати те все флюоресцентним акрилом.

Оксана Олексюк
Оксана Олексюк

Ці роботи Оксана показала в “Музеї ідей”, де їй сказали: “Оце круто, давай за півроку зробимо виставку”. Отож, наступні півроку художниця безперервно творила день у день, поночах.

Оксана Олексюк

Довгоочікувана виставка не принесла потрібних результатів:

"Багато людей підходили і казали “Ми нічо не зрозуміли, але було класно” — трохи не та реакція, якої я хотіла"

Оксана Олексюк

“Я більше хотіла дізнатися, що люди відчули, коли вони це побачили. Хотіла, щоб вони на якийсь час відключилися від свого звичного існування і поринули у мій світ”. Таку реакцію Оксана отримала вже на наступній виставці в Дрогобичі. Там її роботи довго розглядали і шукали в них різні сенси, навіть ті, які художниця туди не вкладала.  На цій же виставці Оксани стиль визначили як психоделічний імпресіонізм.

Оксана Олексюк
Оксана Олексюк

Зараз Оксана більше часу приділяє кераміці:

Оксана Олексюк кераміка
Оксана Олексюк кераміка

Фото: Vishnu Gifts

В “Шухляді”, окрім роботи з дітьми, вона проводить майстер-класи з виготовлення керамічного посуду. З малюванням наразі трохи призупинилась. Чому? — “Мабуть, тому, що у мене зараз все добре. Не те, щоби я передавала на своїх роботах щось негативне, просто мене надихають незгоди. Неприємні моменти в житті змушують задумуватись над питаннями “чому так?”, “як це змінити” і все це виливається в творчість”.

Оксана Олексюк
Оксана Олексюк
Оксана Олексюк
Оксана Олексюк

Серед улюблених художників Оксани — Ієронімус Босх, Сальвадор Далі, Іван Марчук. З книжок: Дж. Орвелл "1984", "Скотоферма", В. Пелевін "Священна книга перевертня", Г. Міллер "Тропік Рака", Н. Реріх "Сім великих таємниць космоса", "Щоденник одного генія" (мемуари Сальвадора Далі). 

Фото: Юлія Лоу

Читайте також:


Як помити кота, стати художником та інші поради від Андрія Вовка

Як потрапити в казку: мультивсесвіт Тараса Кеба

В колажному раю з Богом, голими жінками та Анею Колісник

Естетизація зла: Ганнібал Лектер ч.1

Майстерня Форзац: хранителі середньовічної книги

Зараз читають