LVIV.COM

Про “Гусеницю Борро” і те, чому дорослим-дітям варто дивитись Хаяо Міядзакі

Про Гусеницю Борро і те, чому дорослим-дітям варто дивитись Хаяо Міядзакі

Всесвітньо відомий японський режисер-аніматор Хаяо Міядзакі, який заяив про завершення своєї кар’єри  в 2013, взявся за зйомку нового повнометражного мультфільму “Гусениця боро”. Про те, якою буде нова картина, коли її можна буде переглянути, а також чому кожному бодай раз варто побачити роботу Міядзакі – читайте далі.


hayao-miyazaki

В 2015 році Міядзакі розповів, що працює над “неймовірнийм проектом” – 12-хвилинним короткометражним мультфільмом “Гусениця Борро”. Сценарій цього мультфільму аніматор писав 20 років. Під час роботи над картиною режисер вперше використовував комп’ютерну графіку – пишуть в Animenewsnetwork.

Сам Міядзакі описує концепцію мультфільму так: “Це розповідь про маленьку волохату гусеницю, яка є настільки крихітною, що її легко можна розплюснути між пальцями“.

Проте, в 2016 Хаяо заявив, що результат його не влаштовує і запропонував анімаційній студії Ghibli зняти повнометражну версію “Гусениці Борро”. Студія Ghibli поки що не дала офіційної відповіді режисеру, але він вже почав роботу над проектом. Міядзакі планує зробити не менше сотні розкадровок. Хаяо припускає, що йому знадобиться 5 років для опрацювання нової картини. Так, повнометражний мультфільм може з’явитись на екранах в 2019. Тоді ж митцю виповниться 80.

Тосіо Судзукі (продюсер студії Ghibli)  розповів, що натхненний дідусь – геній анімації налаштований малювати розкадровки до мультфільму про гусеницю доки не помре.

На цій чарівній ноті пропонуємо відмовитись від пасивного очікування “Гусениці Борро” і проглянути вже існуючі роботи митця.
Ми розпитали релігієзнавця, кандидата філософських наук та доцента кафедри теорії та історії культури Ігора Колесника про те, чому дорослим, дітям і дорослим – дітям варто дивитись роботи Міядзакі а також про те, як варто це зробити тим, хто ще ніколи не переглядав робіт японського аніматора. І ось що він нам пояснив:

Колесник“Хаяо Міядзакі – це відомий у світі мультиплікатор, чудотворець цілих світів та героїв для дорослих дітей і дитячих дорослих. Якщо ваша внутрішня дитина ще не зникла, не стерлася роботою, обов’язками, суспільними вимогами та суперважкими відповідями на ці вимоги, то вона точно зреагує на мультиплікацію цього режисера. А це означатиме, що ви ще живі, що ви думаєте про щось інтимне (хоч це може ставатися за багатьма дверима всередині замку душі), що ви, зрештою, мрієте.

З чого почати? Для тих, хто ще не бачив нічого із його творчого спадку, раджу зіграти в гру із закритими очима і списком назв. Маленький алхімічний процес потребує від вас: руку, палець, стіл, клаптик паперу із записами назв мультиків, весела компанія, з якою вам ніколи не буває нудно, можливо трохи солодощів, трохи свіжого повітря, домовик, кіт, пес, кілька запрошених духів-камі із Японії (можете для цього скористатися ebay).

  1. Виписуємо собі хоча би такі назви: “Навсікая із Долини Вітрів”, “Небесний замок Лапута”, “Мій сусід Тоторо”, “Відьомська служба доставки”, “Порко Россо”, “Принцеса Мононоке”, “Викрадені духами”, «Ходячий замок”, “Рибка Поньо”.
  2. Заплющуємо очі.
  3. Вказуємо пальцем назву на папері.
  4. Дивимося і знову відкриваємо у собі здатність дивуватися.

Замість писати про геніальні образи, сюжетні лінії, етичну проблематику, екологічні питання, пошуки справжнього я та свого покликання, краще просто пораджу – візьміть і пограйтеся у запропоновану гру.

Завершу словами Хаяо: “Чи відрізняться людина у 18 або 60 років? Я вірю, що вона залишається такою ж”. І я вірю також, і не лише у вільний від роботи та дорослих обов’язків час.”

Читайте також:


Фестиваль аніме у Львові

Hrystya Malysh LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають