LVIV.COM

Науковець математично визначив найсумнішу пісню Radiohead

Науковець математично визначив найсумнішу пісню Radiohead

Аналітик Чарлі Томпсон створив математичну модель, що дозволяє за допомогою даних обчислити найдепресивнішу пісню групи.


Томпсон з’ясував, що Spotify оцінює кожну пісню від 0.0 до 1.0 залежно від позитивності композиції. Вчений дослідив дев’ять альбомів Radiohed і виявив треки з найменшим рейтингом. Ними стали “True Love Waits” і “We Suck Young Blood”. Їх рейтинг становить 0.0378.

Потім вчений перевірив тексти пісень. За допомогою проекту Канадської національної дослідницької ради, який аналізує слова і асоціації, Томпсон вивчив лірику всіх альбомів Radiohead. Згідно проекту, англійські слова належать до восьми базових емоцій (злість, страх, очікування, довіра, подив, сум, радість і відраза) і двом настроям (негативні або позитивні). Томпсон порівняв тексти Radiohead зі списком “сумних” слів, згідно з яким 36% з них містяться в пісні “High and Dry”.

Після цього вчений створив формулу, яка враховувала всі отримані ним показники. Виглядає вона так:

Науковець математично визначив найсумнішу пісню Radiohead

Результати він розташував на шкалі від 1 до 100. Найбільш сумною піснею Radiohead в його методиці підрахунку виявилася “True Love Waits” – її показник склав аж 1.

При цьому найбільш радісною з оцінкою в 100 балів назвали “15 Step” з альбому “In Rainbows”.

Крім того, Чарлі Томпсон створив схему, на якій можна проаналізувати, як туга в музиці Radiohead змінювалася з часом.

Науковець математично визначив найсумнішу пісню Radiohead

Показник похмурості першого альбому “Pablo Honey” – 46,85. Протягом усієї творчості групи середній показник залишається навколо цієї позначки, іноді підскакуючи аж до 53,3, як в “A King Of Limbs”. А ось останній альбом Тома Йорка став найсумнішим в історії групи з оцінкою всього 31,98.

Золотова Вікторія LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають