LVIV.COM

На Форумі видавців через погрози скасували презентацію дитячої книжки

На Форумі видавців через погрози скасували презентацію дитячої книжки

Презентацію книги “Майя та її мами”скасували у цілях безпеки, однак, дискусія відбудеться.


“Презентація скасована, тому що це захід для дітей. Скасовуємо з міркувань безпеки дітей. Дискусію “Чи готова українська школа до висвітлення складних тем” ми не скасовуємо. В нас є охорона. Ви вчора бачили, що виявляється, кордон можна прорвати. То що таке охорона від громадської організації? Ми покладаємося на державу та її силові структури”, – розповіла сайту Tvoemisto.tv голова правління ГО “Форум видавців” Олександра Коваль.

Що трапилось?

Низка громадських організацій вважають презентацію книги Лариси Денисенко “Майя та її мами” та її обговорення “прямим посяганням на прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям і традиціям, що споконвіку формувалися в українських родинах”.

“У випадку Вашої бездіяльності ми будемо змушені самотужки вжити усіх можливих заходів, з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові”, – йдеться у листі, адресованому, зокрема, СБУ, міському голові та оргкомітету Форуму видавців.

Повний текст можна прочитати за цим посиланням.

Що це за книга?

"Майя та її мами"

Це історія сімнадцяти різних родин на прикладі одного невеличкого класу. Майя вчиться у школі, і в кожного з її однокласників своя історія, своя родина. Данилка виховує тільки мама з самого народження, у Софійки Другої один тато та дві мами, а в Софійки Третьої – одна мама, а тато зник на війні. А Майю виховують дві мами, які люблять одна одну. Для дітей саме їх родини – найкращі, але водночас вони поважають родини інших учнів.

“Ми часто використовуємо словосполучення “традиційна родина”, забуваючи про те, що в кожної дитини своя особлива історія і родина. Чиїсь батьки розлучені, в когось з’явився новий тато або нова мама, когось виховує бабуся, хтось живе з мамою та тіткою, хтось звик жити з однією мамою чи одним татком; в когось два тата або дві мами, а деякі діти чекають на родину і живуть в дитячому будинку, – каже Лариса Денисенко. – Власне, ця книга про те, що головне, щоб дитина жила в любові і почувалася захищеною безвідносно того, який склад її родини і скільки в неї батьків”.

Реація “Форуму видавців”

“Форум видавців” закликає забезпечити розголос та сприяти гарантіям безпеки: “Адже представники підписаних під згаданим листом громадських організацій за допомогою шантажу та погроз намагаються тиснути на нас і запроваджувати цензуру, а як відомо з історії від позбавлення свободи слова і самовираження до терору і злочинів проти людяності – пряма дорога”.

Попри скасовану презентацію, дискусія відбудеться 14 вересня о 14.00 у “Копальні кави”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають