LVIV.COM

Індійське кіно в Шевченківському гаю: Толлівуд по-львівськи

Ділись, Бро

Христя Малиш

3 і 4 листопада у Львові знімали толлівудську  історію кохання. Ця масштабна індійська кіностудія відрізняється від звичного Боллівуду мовою телугу, що є однією з найбільш розповсюджених в Індії, після хінді. Про те, як в Шевченківському гаю виглядав творчий процес з середини - читайте далі.

Індійське кіно в шевченківському гаю: Толлівуд по-львівськи

- Словом так, завтра поїдемо купувати термохімічні устілки для них. І теплий одяг обов’язково. Думаєш, це можна купити в одному магазині?

Перемовляються хлопці з продакшн-компанії Анни Паленчук та Іраклі Макацарія “Maq Entertainment”. Вони знали, на що йдуть, тож вдяглись на зйомки в Шевченківському гаю тепло і зараз неспішно проговорюють особливості знімального процесу своїх колег по майданчику. А от  колеги, власне ті самі “вони” - індійські кінематографісти, схоже знали не до кінця. Тому й мерзнуть зараз в кенгурушках з надписом maybelline цілком по - львівськи.  

індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
Індійське кіно в шевченківському гаю: Толлівуд по-львівськи
індійське кіно у Львові

В кадрі елемент танцю одного з головних героїв індійського фільму “Winner”.

Сай Драхма Тей Панья вже пробував його відпрацювати разом зі своїм хореографом. Вони сховались за парканом від знімальної групи в одному з обійсть дерев’яної хатки і намагались синхронно здійснити кілька емоційних індійських па.

indijske-kino-u-lvovi78
індійське кіно у Львові
індйське кіно у Львові

Зараз все серйозніше. Треба зробити те саме на камеру. Втрапивши в ритм музики, яку крутить на бобіні замотаний в шарф індус.

 

індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові

Щоразу, коли режисер зупиняє кадр і махає руками, аби його відзняли ще раз, індус - музикант вказівним пальцем перемотує плівку бобіни назад. Такі магнітофони зняли з виробництва ще в 1983. Він з магічною точністю знаходить саме ту секунду пісні, що потрібна для сцени.  Ще раз і ще раз. Аж поки його друг, що стоїть поряд та уважно стежить за процесом, не починає кричати щось незрозумілою мовою і танцювати так, як показував хореограф.

індійське кіно у Львові

Його партнерка по сцені - красуня Ракул Пріт Каур тим часом пішла грітись. Щойно їй довелось під музику звабливо дефілювати поряд з дерев’яним парканом хатинки-музейного експонату. Раз за разом. Поки режисер не був задоволений нею і українськими дівчатами в червоних роздільних сукнях, що заповнювали бекграунд дійства.

Індійське кіно в шевченківському гаю: Толлівуд по-львівськи

- Вибирали за зростом та кольором волосся. Воно обов’язково мало бути темне. Ну і ще - пластичність. Адже в кадрі потрібно танцювати, - розповідають дівчата, загорнувшись в пледи під час перерви між зйомками. На моє запитання, чи не важко працювати в таку погоду впевнено заперечують.

- Про нас тут дуже піклуються. Спілкуємось нормально, бо є перекладач, а при потребі можна спитати щось коротко англійською.  Увесь час маємо теплий чай і ковдри. Годують нас добре. Та й розуміємо специфіку роботи, тож не скаржимось. Ми взагалі неймовірно задоволені.

індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індйське кіно у Львові

Жодного разу за довгий період роботи актори та чимала знімальна команда, в якій близько сорока людей, не скаржаться на холоднющий пронизливий вітер.  Відпрацьовують кожен рух і жест, мовчки переносячи освітлення та апаратуру для зйомок з локації в локацію.

- Індуси працюють з неймовірною оперативністю, - пояснює Анна Паленчук.

- До прикладу, ми зробили локейшн-скаутинг тур (пошук місць, для зйомок - ред) значно швидше, ніж це зазвичай відбувається, коли зйомку узгоджує українська група. Вони приймають рішення не затягуючи, мають чітко поділені обов’язки в команді та швидко адаптуються до чужої місцевості.

індйське кіно у Львові
індійське кіно у Львові

Про те, чому взагалі в індійському фільмі вирішили зняти українських дівчат, ніхто з української команди не знає. Режисер пояснює, що під час роботи не звик відволікатись на розмови з журналістами. Хлопці з “Maq Entertainment” розповідають: “Робимо те, що попросили. Сказали, що потрібен кастинг - провели кастинг і набрали дівчат. Знаємо, що тут, в Шевченківському гаю, знімають музичний кліп до фільму.”

З певністю сказати, які зйомки будуть в інших локаціях також важко. Може здатись, що індійський режисер не прописує детальний план роботи. Зазвичай, по приїзді на затверджене місце, все починається з репліки “знімаємо тут”. Але попри таку, на перший погляд, хаотичність та імпровізацію праці, група органічно і оперативно знімає близько трьохсот фільмів на рік - рейтинговий продукт, який охоче переглядають у всьому світі.

індійське кіно у Львові

- У вас надзвичайно красиво і холодно, - по закінченню зйомок Сай, котрому щойно довелось серйозно змерзнути, поспішає до виходу з гаю. Хлопець грає одну з головних ролей, має дуже хорошу англійську  та зізнається, що його вважають “цілком відомим актором” в Толлівуді. Розповідає, що працює в Україні, і зокрема - у Львові вперше. Що, на його думку, гай є надзвичайно красивим місцем, тож і фінальний кліп має бути гарним.  

Між іншим, мій персонаж у фільмі - редактор новин. Далі за сценарієм я закохуюсь в Ракул, і що трапиться потім - дізнаєтесь, коли побачите фільм.

індйське кіно у Львові
індйське кіно у Львові

Взагалі, в індійській традиції фільми мають інше, свого роду унікальне сприйняття аудиторією. До акторів ставляться як до зірок. Тільки якщо для нас це метафора, то для індійського споживача кінематографу - ні. Анна Паленчук розповідає, що в Індії часто можна побачити квіти коло білбордів з анонсами фільму.

А ще, - музичні кліпи до фільмів там часто живуть своїм життям. Після виходу стрічки їх окремо заливають на ютуб і такі ролики набирають шаленої популярності.

- Тож ви самі розумієте, що місце зйомки для кліпу обирали з ретельною уважністю і прискіпливістю. І не даремно його вирішили знімати саме в Гаю, - посміхається Анна

індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові

- Ще однією з особливостей знімального процесу тут є обов’язкова наявність індійської їжі на майданчику. Актори Толлівуду звичайно багато подорожують. От зараз ми знімаємо у Львові а потім поїдемо в Київ та Рівненську область. А потім в Туреччину. Ми забезпечили їм кейтеринг і запросили двох віртуозних кухарів з Києва - Анну та Костю. При вході в гай розмістили вагончик де вони готують національні страви.

індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові

- У нас тут райта, рис басматі з кеш’ю, шак панір і курка в томатному соусі, - розповідає Костя, дрібно нарізаючи гострий перець чілі.

В фургончику, де готують їжу, буквально інший світ. Тут тепло, і з перших секунд в голову б’є аромат прянощів. Здається, варто закрити очі, і почуєш жваву індійську музику.

- Я сам м’яса не їм і не готую, тому цим займається Анна. А мені подобається варганити всеможливі супи та гарніри. Між іншим, ніколи не вчився на кухаря, це моє хобі. Раніше працював на телебаченні у всеможливих іпостасях. Від кліпів до продакшну. Але потім поїхав в Азію, закохався в їхню кухню та культуру. І от - вирішив зайнятись улюбленою справою. Дуже тішусь, коли бачу, що нашим іноземним гостям все подобається.

індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові
індійське кіно у Львові

Попрощавшись зі всіма, востаннє підходжу до обігрівача. Сай, який прийшов відігріти пальці, дбайливо поступається місцем. Час від часу в очікуванні поглядає на фургончик з їжею.

- Тут смачно готують, майже як в дома. Тільки от їжа менш гостра, але це по своєму цікаво. Знаєш, я ж вже встиг трохи погуляти Львовом. У вас неймовірне місто. Маєте тішитись, що живете серед такої краси. А ще - пробував борщ. Дивна страва, така червона і специфічна. Мені сподобалась. Думаю, при нагоді, спробувати ще.


Фото: Julia Low
індійське кіно у Львові
Зараз читають
×