LVIV.COM

Hallelujah, Леонарде

Hallelujah, Леонарде

Після того, як Леонард Коен вперше публічно виконав твір Hallelujah, не відбулось нічого. Пісня не справила враження на публіку. Сьогодні існує незліченна кількість ремейків та каверів цієї композиції. За переспів Hallelujah брались Джеф Баклі, Бон Джові, Джон Кейн, Ванесса Параді, Боб Ділан та багато інших музикантів та груп. Цей трек використовували у фільмах, серіалах та мультфільмах. Після смерті Коена в соцмережі youtube щогодинно з’являються все нові і нові кавери Hallelujah.


Now I’ve heard there was a secret chord
That David played, and it pleased the Lord
But you don’t really care for music, do you?
It goes like this
The fourth, the fifth
The minor fall, the major lift
The baffled king composing

Оригінальна версія композиції налічувала близько вісімдесяти куплетів. Леонард Коен писав її протягом кількох років. Писав, сидячи на підлозі готелю “Роялтон” в Нью-Йорку в одих трусах і час від часу зриваючись в істериці. Працювати над цим твором йому було неймовірно важко. В результаті – залишилось тільки чотири найважливіших.

“Алилуя” — це древньоєврейське слово, що означає “слава Господу”. Пісня пояснює, що насправді є багато видів цього “Алилуя”. Я кажу: всі осквернені та ідеальні “Алилуя” є однаково вартісними. Це бажання ствердити віру в життя, але не через якийсь формальний релігійний спосіб, а завдяки ентузіазму з емоціями”, – Леонард Коен.

“Цей світ наповнений конфліктами і речима, з якими ти не можеш змиритись. Але бувають такі моменти, коли нам вдається… дійти згоди і прийняти ввесь цей безлад. Власне так я розумію “Алилуя”

Трактувань слова “Hallelujah” існує безліч. Хтось бачить в цьому слові історію про стосунки чоловіка та жінки, хтось – оду сексу та бажанню, а хтось вважає, що це просто пісня про життя на землі.

I did my best, it wasn’t much
I couldn’t feel, so I tried to touch
I’ve told the truth, I didn’t come to fool you
And even though
It all went wrong
I’ll stand before the lord of song
With nothing on my tongue but hallelujah


Читайте також: Onuka поряд з Могилевською або коротка історія україномовних квот

Hrystya Malysh LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають