LVIV.COM

Новинки кіно – фільм Джармуша про The Stooges виходить в український прокат

Новинки кіно - фільм Джармуша про The Stooges виходить в український прокат

26 січня в український прокат виходить документальна стрічка культового американського режисера Джима Джармуша “Gimme Danger”. Фільм розповідає історію групи The Stooges  та “хрещеного батька” панк-року Іггі Попа.


“Іггі попросив мене зайнятися документальним фільмом про The Stooges, тому що він знав, що я – прихильник творчості його групи, – розповів режисер виданню Rolling Stone. – І ми з ним домовилися ні в якому разі не робити традиційний біографічний фільм. Картина не про Іггі, вона про The Stooges”.

Над стрічкою Джармуш працював довгих шість років та презентував її минулого року в Каннах. 

У фільмі, змонтованому з ексклюзивних архівних матеріалів, Іггі зі Скоттом Ештоном та Джеймсом Вільямсоном ностальгічно розповідають про епоху, коли панк-рок тільки зароджувався.

“Все почалося з того, що я почав складати хронологію The Stooges. Перечитував книжки Пола Трінка (“Iggy Pop: Open Up And Bleed”) і самого Іггі (“I Want More”), – розповідає Джармуш. – Там знайшлося кілька цікавих цитат. Але цього було мало, так що я звернувся до самого Іггі і взяв його усну розповідь про події за основу.”

“Я говорив протягом десяти годин”, – додав Поп.

В останні роки Іггі довелося пережити смерті близьких друзів – Рона Ештона, Скотта Ештона, Стіва Маккея, а також Девіда Боуї. Поп здивований тим фактом, що він досі живий. “З якихось причин я спромігся до відновлення, – каже музикант. – Чого тільки я не приймав. Загалом, довелося трохи охолодити запал і постаратися лягати раніше… Я більше не приймаю наркотиків. Всі, хто вживає, повинні кинути, і як можна швидше. Єдине, що мене цікавить зараз, – хороше вино”.

Вклад Іггі Попа в розвиток рок-музики важко переоцінити. Ним надихалися Ramones, Sex Pistols, Clash. Джармуш неодноразово  запрошував музиканта зніматися у стрічках – Поп з’являється у фільмах “Мрець” та “Кава і сигарети”.

Загалом “Gimme Danger” отримав позитивні відгуки. На Metacritic фільм має рейтинг 72 з 100. У Львові стрічку можна буде переглянути у кінотеатрах “Планета Кіно” мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Читайте також:


Не дуже складний, але підступний тест про Шерлока

Садан: “Моя статуя була 1,5 секунди в кадрі. Смішний досвід роботи з Голлівудом”

Між портретом та оголеністю

Золотова Вікторія LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають