LVIV.COM

Гусь. Просто Гусь. Свій. Не ваш

Гусь. Просто Гусь. Свій. Не ваш
Христя Малиш

Facebook підкорює новий крилатий мем. Сьогодні бажання зайти на сторінку до Гуся і проглянути нові картинки стало звичкою для величезної кількості львів’ян. А раптом за ніч з’явився привід написати креативний пост, прикріпивши до нього кльовий малюнок. Ми навіть готові сперечатись, що у багатьох з вас є збережені кілька гусячих мемів на всі випадки життя. Хто такий Гусь, з чим його їсти і чи взагалі варто це робити — читайте далі.


“Коротко а суті.

Я ніхачю на радіо. Я ніхачю на тілівідіньє. Я не для людей це роблю. Я для себе це роблю. Така вот я егаістична сучька.

Я хачю спакойствія. Майтеся на стримання.

Благадарачька.”

Саме так таємничий Гусь на своєму екаунті в фейсбуці прокоментував небажання будь-яким чином розповідати про свою пташину творчість  журналістам.

Гусяче слово — закон. Ми не стали безцеремонно вриватись в простір його всесвіту і діймати унікальними, у своїй шаблонності, запитаннями.

Відтак, тут ви не дізнаєтесь “що надихає Гуся” і не отримаєте безцінної інформації про те “які смисли Гусь вкладає у свої роботи”. Про все це можна розпитати в самого медійного птаха. Адже він насправді не кусається і люб’язно розсилає “благадарачькі” вкупі з візуальним добром. Навіть є шанс отримати відповідь картинкою.

Ми також не будемо бавитись в Шерлока Холмса чи Еркюля Пуаро і препарувати образ птаха, поринаючи в нетрі інтернет-розслідування, аби дізнатись справжнє ім’я автора малюнків. Перш за все тому, що він (чи, може, це вона!) не робить з цього таємниці. А також тому, що:

Проте, ми привселюдно і без тіні сорому зізнаємось, що встигли безнадійно закохатись в Гуся. Відтак —вирішили розповісти вам, за що можна полюбити цього кольорового, гострого і водночас неймовірно-мілашного птаха.

Отар Довженко

Отар Довженко

(медіакритик, журналіст, викладач школи журналістики УКУ)

Гусь прекрасєн тим, що ідеально відображає емоційний хаос у душі творчої, але соціально контуженої особистості. Він мінімалістичний і унісекс, тому з ним дуже легко ідентифікуватись. Кожна людина, яка незатишно почувається у світі «успішності», «досягнень» і тому подібних штук, хоче бути схожою на Гуся. (Не вірите – можете прийти в будь-яку компанію і спитати, хто тут інтроверт, побачите ліс рук – набагато більше, ніж показали би будь-які об’єктивні тести.) Гусь – це прикладна відповідь на одвічне запитання «як би то так посилати всіх на х*й, але щоб вони йшли ненадовго, повертались і все одно мене любили».”

Саша Кольцова

Саша Кольцова

(вокалістка гурку “Крихітка”)

Мені подобається жанр коротких карикатур.  Я люблю Hugh MacLeod, Лінор Горалік.  Фоловлю комікси New Yorker.  Оперативні гарні картинки – для таких як я.  А коли вони добре намальовані і дотепні, тим більше.”


Володимир Бєглов

Володимир Бєглов

(журналіст, радіоведучий, співзасновник радіо Сковорода та the Ukrainians)

Мене з Гусем познайомив друг, який мешкає далеко в Каліфорнії. Це було під час телефонної розмови закидав картинки і ми разом реготали. Я ще подумав: “Круто! Завтра всім на фейсбуці розкажу” Але коли настало завтра, виявилося, що уже ввесь фейсбук гуде про Гуся. І він направду прекрасний. Можливо, надто велика кількість картинок, впливає на гостроту гумору, але це питання росту. Думаю. з часом Гусь виросте у впізнаваного персонажа із тільки йому властивими рисами. Чим корисний цей Гусь? По-перше, він провокує реготати, а це вже великий плюс за сучасних українських обставин. По-друге, він простий, але не тупий, що якісно відрізняє його від гумору по-зеленському. І, зрештою, Гусь – по-доброму злий. Зубастий, я б сказав. Хай живе Гусь!”

Євгенія Нестерович

Євгенія Нестерович

(журналіст, культурний критик, співредакторка мистецької сторінки Zbruc.eu)

“Подобається мені дотепність в лаконічній формі, привітна стилістика малюнків, і особливо – якщо картинки можуть ставати універсальними листівками для інших юзерів. Та й сама ідея, як на мене – дуже кльова”

Святослав Роман

Святослав Роман

(засновник та керівник львівського концертного агенства Sviat Promo)

“Я побачив репост про маршрутку і пішло.  Дуже люблю плоский гумор і таку графіку. Зізнаюсь чесно – поки Гусь є для мене симпатією. А що буде далі – побачимо”


Від себе додамо: Гусь – це не просто веселий мем, популярність якого тільки за цей тиждень зросла більше ніж на шістсот відсотків. Це білий птах з жовтим клювом, що цілком здатен, за наявності у вас почуття особливо-британського гумору, зробити вам ранок обід та вечір.

Під час роботи над матеріалом жодна птаха не постраждала.

Ага, і ще:

ні, Гусь нам за цю статтю не платив і висловив співчуття щодо нашиого професійного вибору ;)

14805397_1010839909025177_1816481738_n

Hrystya Malysh LVIV.COM
Читай також:

Ділися або не палися

Зараз читають