Спецпроекти

10 книг, з якими треба зустрічати весну

Попри сніг і мороз, на календарі весна. А це значить, що треба щось змінювати. Поки думаєш над новою зачіскою та шукаєш щось свіже в гардероб, онови бібліотеку. Про нові книги, які вийдуть цієї весни, пише WoMo.


Бог дрібниць

Арундаті Рой, «Видавництво Старого Лева»

“Бог дрібниць” – одна з програмних книг багатьох університетських курсів з літератури. Цей твір приніс авторці Букерівську премію. В романі розповідають про Індію 1969 та 1993 року.Коли здається, що життя змінюється щодня, то варто поглянути на суспільства з традиційним укладом. Там основи незмінні – потрібно одружуватись з тими, кого вибрали батьки, потрібно триматись традицій, і точно нікому не потрібен твій бунт чи протест. Як подолати упередження, як зламати стару систему ненависті? На цьому тлі розгортається багато особистісних трагедій.

Життя попереду

Ромен Гарі, «Фабула»

Історія про маленького хлопчика Момо та стару пані Розу нікого не залишить байдужими. Момо – арабський хлопчик, яким опікується мадам Роза – єврейка, в минулому полонянка Аушвіцу. Мадам Роза доглядає за дітьми, яких матері самі виховати не можуть. Та з часом літня жінка сама стає безпомічною. Колишні вихованці перетворюються на опікунів, і Момо доведеться самому боротись за життя своє і пані Рози.

RU

Кім Тхюї, «Видавництво Анетти Антоненко»

Про війну у В’єтнамі ми чули і з трибун політиків, і зі сторінок преси. Та авторка розповідає про життя дівчини у Сайгоні під час тих подій. Головна героїня разом з батьками покинула В’єтнам у човні, вони перейшли через страшні умови життя у таборі біженців у Малайзії, та опинились в Канаді. Як це – звикати до нового стилю та способу життя, авторка розповідає дуже щиро та легко.

Червоний горобець

Джейсон Метьюз, «Клуб сімейного дозвілля»

Коли хочеться чогось жвавішого, гострішого, з перцем – бери цю книгу. В центрі сюжету – колишня російська балерина, яку завербували у школу спецагентів. Завданням Домініки Єгорової є Натаніель Неш – агент ЦРУ і куратор аериканського шпигуна в Росії. Та увесь професіоналізм агентів летить геть, коли в роботу втручають почуття.

Що ж вона бачила

Джерард Стембрідж, «Нора-Друк»

Коли тебе назвали на честь відомої акторки, то і від життя чекаєш чогось особливого. У Лани Тернер все складалось пречудово – поїздка в Париж, романтика… Та раптом вона побачила те, що не повинна була. Тепер їй потрібно тікати вулицями, не знаючи, хто за нею женеться, і чого від них чекати.

Джейн Ейр

Шарлотта Бронте, «Книголав»

Розповідати про роман “Джейн Ейр” – справа дууууже невдячна. Стільки переживань, важливих тем, цікавих думок, які не втрачають актуальності… Можу сказати тільки одне – якщо раніше не читав цієї книги, то бігом в магазин. Тим паче видання в чудовому українському перекладі.

Франческа. Повелителька траєкторій

Бату Дорж, «Видавництво Старого Лева»

Під псевдонімом Бату Дорж ховається український журналіст Андрій Васильєв. Раніше він був журналістом на “1+1” та “Голосі Америки”, а зараз працює оператором супутників НАСА. От і перипетії з життя головної героїні книжки сицилійки Франчески тісно зав’язані на роботі центру обрахунку космічних траекторій.

Неймовірні: Пятнадцять жінок, що творили мистецтво та історію

Бріджит Квінн, «Arthuss»

Був собі Той-Кого-Не-Можна-Називати, а це – Книга-Яку-Не-Можна-Не-Прочитати. Про жінок у мистецтві жваво, цікаво та іронічно розповідає Бріждит Квін. Щоб краще розібратись в мистецтві, та розставити всі крапки над потрібними буквами в ролі жінок у цій сфері, бери і читай.

Відверта розмова про жіноче здоров’я

Наталія Лелюх, «Клуб сімейного дозвілля»

Здоров’я – важлива тема. І тому скільки б не було літератури, її ніколи не досить. Медицина швидко прогресує, і часто нам важко розібратись, куди бігти і які обстеження потрібно зробити. Тому поради від фахівця ніколи не будуть зайвими. Наталія Лелюх – акушер-гінеколог. У книзі вона просто і доступно пояснює всі важливі питання, які стосуються здоров’я жінок.

Та ви жартуєте, містере Фейнман!

Річард Фейнман, «Наш формат»

Ми звикли, що науковці – це суперсерйозні люди, які публікують настільки ж суперсерйозні і складні книжки. Тим паче, якщо вони фізики і Нобелівські лауреати. І коли нам розповідають якісь кумедні історії про цих мегарозумних людей, то ми дивуємось: невже вони теж вміють і люблять дуркувати? От і Фейнман стібався-стібався, а його друг Ральф Лейтон взяв і позаписував всі приколи. Тепер маємо з чого подивуватись.

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах