LVIV.COM

10 ідей, як зробити 2018 рік кращим за попередній 🥂

10 ідей, як зробити 2018 рік кращим за попередній 🥂
Марія Горбань

Ось і настало 31 грудня. Ти знову нарізаєш яйця на «Олів’є», прикрашаєш ялинку і чекаєш на привітання під бій курантів. Все ніби не так і погано, але надто вже схоже на попередній рік, і на позапопередній, і на позапозапопередній… Щоб і 2019-ий не зустрічати з тими самими відчуттями, ось тобі декілька ідей, як зробити 2018 кращим!


1. Знайди собі нове захоплення.

Пообіцяй собі, що у наступному році обов’язково навчишся чомусь новому. Перепиши в мами рецепти і навчися готувати щось, окрім смаженої картопельки. Згадай свою мрію з дитинства – навчися грати на гітарі і перекрикуй сусідів щоразу, коли вони співають вдесяте за вечір «Лиш вона». В цьому тобі допоможе сайт Yousician. А якщо ти маєш достатньо місця, а твої співмешканці – достатньо терпіння, можеш освоїти гру на фортепіано з допомогою ресурсу Pianu.

гітара

2. Повернися за студентську парту (не буквально).

Навряд чи ти хочеш повертатися назад у свій виш, щодня сидіти дві-три пари в аудиторіях і знову вислуховувати від декана погрози про виключення. Але якщо хочеш вивчити щось нове, можеш стати слухачем одного з безкоштовних онлайн-курсів від іноземних університетів. Так, Massachusetts Institute of Technologу пропонує майже 2 000 курсів, більшість з яких дають право на отримання сертифікату від вишу. Utah State University пропонує набори лекцій в основному гуманітарного спрямування. А Stanford пропонує прослухати онлайн-лекції не лише на власному сайті, а й у межах безкоштовної підписки через сервіс iTunes U або на платформі Coursera.

3. Почни займатися спортом.

Після стількох обіцянок друзям за пивом і зневажливих поглядів, які ти кидаєш сам собі у ванній – піди нарешті в зал. Лови момент і купуй абонемент у спортзал за новорічними знижками. Нехай кубики пресу в цьому році перестануть бути для тебе недосяжною мрією.

Не готовий тягати залізо? Подивися відео спортивних блогерів і навчися робити планку. Або здійсни іншу свою давню мрію – заведи собаку, з якою потім бігатимеш щоранку.

10 ідей, як зробити 2018 рік кращим за попередній 🥂

4. Навчися красиво говорити українською.

Нехай словосполучення «вивчити українську мову» не нагадує тобі шкільну вчительку, яка била лінійкою по пальцях за невиділене комами звертання. Українськомовний онлайн-простір багатий різними платформами та курсами для вивчення солов’їної. Так, на платформі EdEra зібрані лайфхаки з української мови. Курс розділений на 5 тижнів і 16 лекцій; хоч і розрахований в першу чергу для майбутніх абітурієнтів, корисним буде і для дорослих бородатих дядьків. А проект «Мова – ДНК нації» навчить тебе правильно наголошувати слова і викоренити суржик із щоденного вжитку.

5. Читай якнайбільше.

Навіть якщо ти можеш цитувати Оскара Вайльда, прочитаних книжок не буває забагато. При активному способі життя скачай собі аудіокниги і слухай щодня. Намагайся читати хоча б одну книжку на тиждень. Якщо ж вільного часу зовсім мало – сайт Spreeder навчить тебе швидкочитанню.

6. Подорожуй.

Чому б не зробити 2018 роком подорожей? Цьогоріч замість відпустки в улюбленому місці поїдь туди, де ти ще ні разу не був. Замість звичного вже тобі теплого моря відправся в тур Литвою чи відкрий для себе Скандинавію. Вибрати країну, куди ти поїдеш, допоможе сайт Nomadlist. Ресурс відфільтровує їх за такими критеріями: клімат, безпека, ціни. Нічого не забути перед від’їздом допоможе сайт Don’t forget your tooth brush. Тут тобі допоможуть навіть скласти власні списки необхідного в подорож.

подорожі

Щотижня у нас щонайменше 2 дні вихідних. Чому б не витратити їх на відкриття для себе чогось нового? Особливо якщо віднедавна зі Львова почали літати лоукости.

7. Вивчи іноземну мову.

МедіаБро переконаний, що твій інгліш із пьорфект, а німецькою ти говориш не гірше за гравців мюнхенської «Баварії». Але як щодо, наприклад, японської мови? Ресурс Casual Japanese підходить для початківців, а на сайті Japanese-Lesson.com можна пройти курси, автором яких є вчитель японської мови.
Велику кількість мов підтримує ресурс Memrise. З допомогою навчальних карток ти зможеш швидко поповнити власний словниковий запас. А сайт Busuu допоможе тобі вивчити французьку, іспанську, турецьку, португальську та інші мови у процесі спілкування із носіями мови.

8. Навчися користуватися Photoshop.

І не лише для того, щоб обрізати фото чи замальовувати прищик. Із допомогою Adobe Photoshop можна якісно обробляти фото, непомітно прибирати із зображення непотрібні елементи або навіть повністю замінити фон. Навчившись користуватися цим фоторедактором, твої фото почне лайкати навіть колишня однокласниця, яка на шкільній дискотеці не захотіла з тобою танцювати медляк.

Програма постійно модернізується, тому стає важче самостійно розбиратися у всіх її функціях. Але розробники самі подбали про те, щоб навчання не стало важким і марудним. Компанія Adobe підготувала уроки та тренінги, з допомогою яких ти зможеш вивчити як основи, так і складні техніки обробки зображення. А на сайті Trevor Morris Photographics можна скачати набір гарячих клавіш для фоторедактора.

9. Спробуй прожити хоча б місяць без Facebook.

соцмережі

Спробуй підрахувати, скільки часу ти витрачаєш щодня на читання стрічки, лайкання фото і переписки в чатах із друзями. Цей час можна витратити на саморозвиток, реальні зустрічі з близькими замість тикання в екран телефона або навіть просто поспати.

Якщо ж ти вважаєш, що соцмережі не встигли тебе поглинути повністю, спробуй відмовитися від них на декілька днів. Видали з телефона Facebook, Instagram, Twitter і спробуй хоча б місяць не встановлювати їх назад. Спочатку тобі буде важко замінювати звичку постійно оновлювати сторінку, але з часом ти навчишся правильніше розпоряджатися власним часом.

10. Виспися.

З нового року перестань лякати перехожих своїми мішками під очима і сірою шкірою, а також позбався звички випивати по декілька літрів кави щодня. Натомість заведи собі іншу звичку – спи щонайменше 6 годин на добу. І вже з перших днів почнеш відчувати себе краще.

Але перед тим – зустрінь якнайкраще Новий рік. Святкуй до ранку й обов’язково так голосно, щоб разом із тобою не спали всі твої сусіди. Успіхів у 2018 році, Бро!

Горбань Марія LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають