LVIV.COM

Зів’яла перша рослина, вирощена на Місяці

Зів'яла перша рослина, вирощена на Місяці

Біологічний експеримент, в рамках якого на зворотному боці Місяця вперше в історії проросло бавовняне насіння, підійшов до кінця. Причиною тому став наступ місячної ночі, коли температура поверхні супутника Землі опускається до мінус 170 градусів. 


7 грудня китайці запустили до Місяця автоматичну міжпланетну станцію «Чаньє-4». Метою місії було фотографування поверхні супутника Землі, вивчення складу місячного грунту, а також перевірка можливості ведення радіоастрономічних спостережень.

В ході експерименту китайцям вдалось виростити рослину в умовах місячної гравітації.

Але 13 січня станція увійшла в сплячий режим на час місячної ночі, а всі системи були відключені.Через це все живі організми в контейнері «Чаньє-4» неминуче загинуть при вкрай низьких температурах в умовах місячної ночі. Вони будуть поступово розкладатися, не впливаючи на навколишнє середовище.

Китайські вчені, що проводили експеримент, очікували, що рослина може швидко загинути. Але факт її проростання свідчив про те, що в майбутньому астронавти потенційно могли б вирощувати власні продукти в космосі та використовувати отриманий досвід для будівництва перспективної довготривалої населеної місячної станції.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають