LVIV.COM

Живи без залишку: 5 простих уроків сортування

Живи без залишку: 5 простих уроків сортування

У своїх спробах жити екологічно, я була готова відмовитися від м’яса, купувати дорогущий безфосфатний порошок, повністю змінити косметичку, але не сортувати сміття. Сортування — це щось таке, як диплом в універі. Відкладаєш-відкладаєш в останню шухляду, та зрештою розумієш — треба братися.


Багатьом видається, що сортувати відходи в межах однокімнатної квартири означає приректи себе на вічний хаос. Насправді все простіше. І ось вам уроки, як зробити цей процес безболісним.

Урок перший: виділи місце для зберігання вторсировини

Коробка під мийкою, полиця в кухонній шафі, балкон чи котяча буда – знайди конкретну точку, де відходи чекатимуть свого місця. Можна почати навіть з одного додаткового сміттєвого відра. Головне не плутатись, в якому відерку макулатура, в якому – залишки зупи.

Завдання із зірочкою: можна обладнати спеціальні контейнери або відділи під різні види відходів.

А ще можна скидати всі пляшки-кульочки за шафу, як це робить авторка :)

 Урок другий: відходи мають бути чистими

Звучить як оксиморон, але так є. Не забувай з кульків витрушувати останні крихти, з пляшок виливати залишки кока-коли, банки від маминих закруток вимивати начисто. Трохи складніше з тетра паком (картонки з-під молока, соку, вершків) – їх краще розрізати навпіл і добре виполоснути зсередини.

Для чого всі ці ритуали? По-перше, так у кімнаті не заведеться сморід і всіляка дрібна живність (хоч за останнє не ручаюсь). По-друге, сировину на сортувальні приймають лише у чистому вигляді: залишки органіки можуть зіпсувати всю партію відходів, і дати кульочкам друге життя не вдасться.

Урок третій: сплюсни все, що сплюскується

Аби об’єми вторсировини не витіснили тебе з квартири, треба добренько усе трамбувати. Коробки розкладай до плаского стану, бляшанки жмакай, кульки можеш збирати один в один (пакєт з пакєтами!). На цьому етапі може виникнути думка, що сортування сміття займає чи не весь дорогоцінний час і може ну його все. Але насправді, повір моєму досвіду, увесь процес, доведений до автоматизму, займає кілька хвилин на день. Зате совість потім спить усю ніченьку і не муляє.

Урок четвертий: здавай відходи регулярно

Важливо! Якщо не хочеш, щоб усі твої старання звалилися тобі ж на голову, вчасно віднось відсортовану сировину в пункти приймання Як часто це робити, залежить від твоїх обсягів споживання. Але рекомендую не складати макулатуру й склотару довше 3-4 місяців. 

Урок п’ятий: НЕ ЗДАВАЙСЯ!

Настане мить, коли тобі стане западло донести пляшку до хатнього складу і рука потягнеться до самотнього смітника край бруківки. Але пам’ятай, що ти – сильний воїн! А ще ти відповідальний за те сміття, яке продукуєш, якщо вірити Закону “Про відходи”. Тож продовжуй сортувати і друзів навчи!

На вторинне перероблення можна здати: поліетиленові пакети, харчову плівку, PET пляшки з корками, тетра пак, паперові горнятка, папір, картон, алюмінієві та металеві банки, скло.

Після успішного виконання всіх етапів неси відходи на міські сортувальні «Зеленої коробки»:

вул. Заводська, 31

вул. Наукова, 35-а

або в найближчий пункт приймання вторсировини. 

 

Текст: Анна Шередько

Ann Shamvey LVIV.COM
Читай також:

Ділися або не палися

Зараз читають