LVIV.COM

Здоровий від носа до хвоста: що важливо знати власникам котів про ветеринарні огляди 

Здоровий від носа до хвоста: що важливо знати власникам котів про ветеринарні огляди 

Поведінкові особливості котів нерідко перетворюють візит до ветклініки на справжній челендж і для самої тварини, і для її власника. Та регулярні огляди життєво важливі, навіть якщо нічого не турбує. 7 послідовних кроків допоможуть мінімізувати стрес і зробити відвідини ветеринарного лікаря максимально продуктивними.


Партнерська публікація з Royal Canin

Світові дослідження демонструють, що 21% власників котів показують свого улюбленця ветеринару лише за наявності ознак хвороби. В цілому ж, власники котів уникають відвідин ветеринарної клініки вдвічі частіше, ніж власники собак. Результати опитування власників тварин в Україні (проведено компанією MZ Hub на замовлення Royal Canin) також невтішні: навіть у разі виникнення в улюбленця перших симптомів захворювання, по професійну допомогу готові звернутися лише 56%. 

Основні причини зволікань зі зверненням до фахівця: власники котів сподіваються, що проблема розв’яжеться сама по собі, до того ж візит до ветклініки може бути надто стресовим. Та жодне з цих виправдань не покращить здоров’я улюбленця – навпаки, може завдати шкоди. 

Водночас превентивна медицина не лише допомагає врятувати життя, а й поліпшує його якість – і стосовно котів це твердження особливо актуальне! Дізнайтеся, чому, а також пройдіть чек-лист перед візитом до ветеринара – і тоді відвідини клініки пройдуть максимально комфортно. 

Здоровий від носа до хвоста: що важливо знати власникам котів про ветеринарні огляди 

Крок 1. Дізнайтесь про наявність cat-friendly клініки у вашому місті. Коти дійсно мають унікальні потреби, зокрема, вони не надто люблять нові місця й нових людей. Будь-яка зміна звичного середовища – нові запахи, звуки, люди та інші тварини – для кота може бути стресом. Тому важливо, щоб заклад відповідав cat-friendly стандартам: мав окремі зали очікування для собак і для котів, а щонайменше один лікар у клініці спеціалізувався саме на котах. Цей тренд лише починає набувати популярності в Україні, та якщо у вашому місті є cat-friendly клініка, варто звернути на неї увагу. 

Крок 2. Не гайте часу. Важливо запланувати перший візит до лікаря щойно ви візьмете тварину. Фахівець не лише оцінить стан здоров’я улюбленця, а й надасть рекомендації з догляду, годування, складе графік профілактичних щеплень. Якщо ви взяли кошеня, то пам’ятайте про те, що у перший рік формуються основи здоров’я тварини на все подальше життя, тому так важливо, аби цей період пройшов у співпраці власника та ветеринара. Та навіть якщо ви взяли вже дорослого кота, професійні поради з утримання також стануть у пригоді. Те саме стосується тварин з притулку або з вулиці. Ми не завжди знаємо, яким було минуле тварини, тому рекомендації фахівця будуть, як ніколи, доречні.

Крок 3. Фіксуйте симптоми. Особливість котів у тому, що проблеми зі здоров’ям у них нерідко маскуються під поведінкові та соціальні. Тому запишіть будь-які зміни у звичній поведінці улюбленця (наприклад, кіт став дратівливий, почав частіше вилизуватися, більше спати, уникає контактів або ходить в туалет поза лоток). Корисно скласти список запитань до лікаря – так ви точно не упустите нічого важливого. Також не слід «замилювати» симптоми. Деякі власники перед візитом до лікаря миють тварину, прибирають виділення з очей або носу – це може значно ускладнити діагностику. 

Крок 4. Підготуйте переноску. Якщо ви привчите тварину до переноски, це знизить стрес від незнайомого місця принаймні вдвічі. Важливо, щоб кіт сприймав переноску як знайому та комфортну річ. Тримайте її вдома відкритою, застеліть м’якою тканиною. Періодично кладіть всередину улюблений корм вашого кота або іграшку, аби стимулювати тварину заходити всередину і сформувати позитивні асоціації з переноскою. Призвичаїти кота до переноски допоможуть також регулярні візити в клініку з самого раннього віку. 

Крок 5. Грамотно поводьтесь у залі очікування. Не виймайте тварину з переноски. Накрийте коробку великим рушником – так тварина почуватиметься більш затишно. Тримайте переноску на колінах і тихо розмовляйте з котом, ваш голос його заспокоїть. У кабінеті лікаря відкрийте переноску і дайте тварині трохи часу, аби звикнути до нового оточення. Важливо, щоб фахівець встановив контакт із твариною (дозволив обнюхати себе, погладив) перед тим, як переходити до власне огляду.

Крок 6. Заплануйте профілактичні огляди. Дуже багато захворювань, зокрема, хронічна ниркова недостатність, серцеві хвороби, деякі види онкології у котів протікають безсимптомно аж допоки не дійдуть до критичної стадії. І нерідко єдиний спосіб виявити недугу на ранньому етапі, коли хвороба краще піддається лікуванню, – це профілактичний огляд. Протягом першого року життя кошеняти зазвичай рекомендується 3-4 профогляди (залежно від графіку щеплень), потім – раз на рік, а після 7 років – кожні півроку.

Крок 7. Станьте супергероєм для свого кота – відведіть улюбленця на профілактичний візит. Долучіться до ініціативи «Обстеж кота від носа до хвоста» – так називається просвітницька кампанія, яку проводить Royal Canin в Україні з 26 липня по 30 листопада 2021 р. В ході цієї ініціативи проводяться заходи з популяризації регулярних ветеринарних оглядів. Також у межах кампанії можна привести кота на профілактичний огляд в одну з партнерських клінік – абсолютно безкоштовно! Повний перелік закладів і запис на прийом – за посиланням.  

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають