LVIV.COM

За які медпослуги потрібно буде заплатити – пояснюють у НСЗУ

За які медпослуги потрібно буде заплатити - пояснюють у НСЗУ

Медреформа покриватиме медпослуги, проте за які послуги все-таки потрібно буде платити розповів голова НСЗУ Олег Петренко виданню Сьогодні.


Офіційно з 2020 року в Україні має повністю почати працювати медреформа. Національна служба здоров’я замовлятиме послуги у медичних закладах, які оплачуватимуть коштами з державного бюджету. Визначити ці послуги та проголосувати за них ще повинна Верховна Рада. Проте, створять також інший перешлік послуг, які медреформа не покриватиме.

До платних послуг ввійдуть процедури оздоровлення: масаж, фізіотерапевтичні послуги, сервіс, косметологічна медицина, стоматологія та ортодонтія. Але екстренну стоматологічну допомогу для дітей НСЗУ покриватиме. Екстренні медичні послуги надаватимуть без направлення та їх вартість будуть відшкодовувати із держбюджету. Частково оплачуватимуть і операції, вартість яких не перевищуватиме національні тарифи в державних та приватних медзакладах.

«Наприклад, ми знаємо, що в Польщі одну лазерну корекцію зору роблять на 1000 населення. В Україні точно не може бути більше. В межах нашого замовлення медпослуг ми кажемо, що цього року можна зробити, наприклад, 500 лазерних корекцій в області за певним тарифом. Відповідно на цю кількість послуг і буде контрактуватися кожен медзаклад, який відповідає вимогам. Якщо ми укладемо контракт із цим закладом, то його пацієнти за направленням зможуть отримати безкоштовну операцію», – заявив голова НСЗУ Олег Петренко.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають