LVIV.COM

З 1 травня можна змінити мобільного оператора і зберегти номер – як це зробити

З 1 травня можна змінити мобільного оператора і зберегти номер - як це зробити

Послуга збереження номера запрацює в Україні з 1 травня 2019 року, пише Tvoemisto.tv.


Що відбувається?

В Україні з 1 травня запускають послугу MNP (Mobile Number Portability). Це функція, яка дає можливість зберігати номер телефону після зміни оператора.

Як це зробити?

  • зареєструвати номер (для абонентів передплаченого зв’язку). Щоб зареєструвати номер, потрібно зайти у персональний кабінет на сайті  поточного оператора, перевірити його статус та, за потреби, заповнити заявку, завіривши її електронно-цифровим підписом (ЕЦП). Зареєструвати номер також можна у будь-якому магазині поточного оператора, надавши паспорт чи інший документ, що підтверджує особу;
  • подати заявку. Перед цим необхідно перевірити, чи номер зареєстрований на тебе (у кол-центрі чи магазині оператора), подати заявку онлайн на сайті оператора, до якого хочете перейти, або у крамниці.
  • отримати нову SIM-карту. Новий оператор має перевірити, чи твій номер можна перенести, після чого надати нову карту;
  • перевести номер. Оператор зробить це автоматично після того, як видасть нову карту.

Сам оператор може відмовити у послузі MNP, якщо номер зареєстрований не на тебе або не зареєстрований узагалі, у заяві подані неповні або недостовірні дані, номер не працює з причин, передбачених законодавством (наприклад, через шахрайство).

Окрім іншого, відмовити у збереженні номеру може й сама система. Це можливо, якщо після останньої зміни не минуло 30 календарних днів або абонент подав заявку на перенесення одразу кільком операторам. Більше інформації про зміну оператора зі збереженням номера можна знайти за посиланням.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають