LVIV.COM

Вживання горіхів пов’язують з меншим ризиком розвитку депресій

Вживання горіхів пов'язують з меншим ризиком розвитку депресій

Американські вчені проаналізували харчові звички і психічне здоров’я понад 26 тисяч осіб і з’ясували, що споживання волоських горіхів пов’язано з меншим ризиком розвитку депресії.


Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Nutrients, серед любителів волоських горіхів депресія зустрічалася на 26 відсотків рідше, а також у них спостерігали більше зацікавленості в щоденній діяльності й менше безнадійності.

Вважається, що здорове харчування допомагає зберегти не тільки фізичне, а й психічне здоров’я. Найкориснішою в цьому плані можна назвати середземноморську дієту, яка характеризується великою кількістю свіжих овочів і фруктів, цільнозернових продуктів, горіхів та насіння, риби й курки, а також обмеженим споживанням тваринного м’яса. Минулого року вчені з допомогою метааналізу показали, що середземноморська дієта зменшує ризик розвитку депресії на третину.

Проте, дієвість середземноморської (як і будь-якої іншої) дієти цілком може пояснюватися тим, що ефективний насправді один якийсь продукт або група продуктів. У новій роботі вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі під керівництвом Лінор Араб (Lenore Arab) вирішили перевірити, як взаємопов’язане споживання волоських горіхів і ризик розвитку депресії.

Дослідники проаналізували дані про здоров’я і звички 26656 людей, яких поділили на кілька груп залежно від того, як часто вони споживали волоські та інші горіхи. З огляду на побічні змінні на зразок куріння і споживання алкоголю, вчені з’ясували, що серед тих, хто споживає волоські горіхи (в середньому – близько 24 грамів в день) депресія зустрічалася на 26 відсотків рідше, ніж у любителів інших горіхів та тих, хто не їсть горіхи взагалі. Більше такий ефект спостерігався серед жінок. Також серед любителів волоських горіхів спостерігалася велика зацікавленість в щоденних активностях, вони відчували себе більш енергійними і менш безнадійними.

Волоські горіхи мають безліч корисних властивостей, основна з яких – високий вміст α-ліноленової кислоти, яка вважається незамінною (беручи активну участь в метаболізмі) жирними кислотами рослинного походження. Дослідження вказують на позитивну роль споживання волоських горіхів у покращенні деяких когнітивних функцій та уповільнення процесів старіння. Проте, до результатів цієї роботи слід ставитися з обережністю: через те, що вчені не проводили довгострокового дослідження, не можна зробити висновок про причинно-наслідковий зв’язок, до того ж дані про харчові звички збирали на основі всього двох днів.

Джерело: N+1Вживання горіхів пов'язують з меншим ризиком розвитку депресій

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають