LVIV.COM

Вираження емоцій допомагає музикантам синхронізуватися – дослідження

Вираження емоцій допомагає музикантам синхронізуватися - дослідження

Канадські вчені з’ясували, що емоції на обличчі музикантів під час виконання творів допомагають їм краще синхронізувати рухи один з одним. Це, в свою чергу, допомагає домогтися кращої якості виконання музичного твору – йдеться в статті, опублікованій в Scientific Reports.


Вчені під керівництвом Ендрю Чанга (Andrew Chang) з канадського Університету МакМастер вирішили перевірити, як емоції допомагають музикантам в оркестрі виконувати твори різної тональності й темпу. У їхньому експерименті взяло участь тріо професійних музикантів: піаніст, скрипаль і віолончеліст. Учасникам необхідно було виконати шість музичних творів, що відрізняються емоційністю: три мінорних (сумних) уривка і три мажорних (веселих). Кожну мелодію музикантів просили зіграти з вираженими емоціями і без них.

Як показник ефективності вчені виміряли напрямки рухів тіла музикантів за допомогою технології motion capture. Дослідники припустили, що яскраво виражені емоції допоможуть музикантам синхронізувати свої рухи, що, в свою чергу, допоможе їм і грати більш синхронно.

Щоб вивчити, як рухи одного музиканта впливають на подальші дії іншого (тобто як учасники підлаштовуються під зміни положення тіла одне одного), вчені перевірили дані про їхні рухи за допомогою тесту Гренджера на причинність – статистичної процедури, яка допомагає виявити причинно-наслідковий зв’язок між двома подіями, що відбуваються в різний час. Також, після кожного зіграного музичного уривка, самих музикантів, а також сторонніх музичних експертів попросили оцінити зіграну композицію.

Вчені з’ясували, що виражені емоції на обличчі музикантів допомогли їм краще синхронізувати рух. Крім того, і самі музиканти, і експерти оцінили уривки, зіграні з яскраво вираженими емоціями на обличчях, краще як в плані синхронності, так і в плані якості та емоційності.

Автори роботи відзначили, що виконання музичних творів – найкращий спосіб вивчити вплив емоцій учасників на ефективність виконання спільних дій, оскільки саме від них залежить якість виконання творів у різній тональності. В майбутньому цей метод можна перенести й на інші дослідження – для того, щоб вивчити емоційний аспект в командній роботі й поза виконання музичних творів.

Джерело: N+1

Вираження емоцій допомагає музикантам синхронізуватися - дослідження

Тобі може бути цікаво: 

Ася Казанцева про “гормони щастя”

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають