LVIV.COM

Вони в твоєму офісі: 5 професій, які вже освоїв штучний інтелект

Вони в твоєму офісі: 5 професій, які вже освоїв штучний інтелект

Думаєш, твою креативність та навички не перевершити? Але, глянь, ШІ вже непогано дає собі раду з такими завданнями, як написання пісень й створення картин. Він, до того ж, не спізнюється, не бере відпусток, лікарняних, не прокрастинує. 


Які вакансії зайняв наш головний конкурент?

1. Художник

У жовтні на аукціоні Christie’s продали картину, створену ШІ. Його розробники використовували портрети на Wikiart, щоб виробити у штучного інтелекту нейронні зв’язки, й тепер він створює нові роботи сам, імітуючи оригінали. Картину продали за $ 432 тис. Вона вийшла трохи нечіткою.

Вони в твоєму офісі: 5 професій, які вже освоїв штучний інтелект

Ще одна програма штучного інтелекту, AttnGAN, створює картини на основі введених слів. Щоб навчити ШІ, йому показували зображення, підписані різними словами. І тепер, коли AttnGAN бачить слово, він намагається створити нове зображення на основі побаченого раніше. Схоже на гру в асоціації. Правда, зображення виходить злегка спотвореним. На фото нижче, наприклад, зображене «червоне коло».

Вони в твоєму офісі: 5 професій, які вже освоїв штучний інтелект

2. Ведучий новин

У Китаї 8 листопада ШІ вперше дебютував в якості ведучого новин з вітальним словом англійською. Прототип був розроблений державним новинним агентством Xinhua і китайською пошуковою системою Sogou. Він вміє імітувати людський голос, міміку й жести, вчиться на відеороликах і, за словами Xinhua, може читати тексти так само природно, як професійний диктор. Розробники заявили, що ШІ може працювати 24 години на добу й дозволить суттєво скоротити витрати на виробництво новин.

3. Працівник прикордонного контролю

Європейський союз запустив iBorderCtrl – систему ШІ для контролю перетину Шенгенської зони громадянами третіх країн. iBorderCtrl ідентифікує людей, запитуючи у них ім’я, дату народження та іншу важливу інформацію, щоб переконатися в достовірності документів. Система використовує спеціальні маркери міміки обличчя, щоб визначити, чи людина каже правду. Точну в 85% випадків систему iBorderCtrl протестували на 32 людей.

Наразі ця система ШІ функціонує лише на кордоні Угорщини, Латвії та Греції, а мандрівники зможуть постати перед ШІ тільки після письмової згоди на цю зустріч.

4. Діагност раку молочної залози

ШІ доведеться ще добряче попрацювати, щоб замінити тут людину. Але Google вже навчив штучний інтелект LYNA виявляти рак молочної залози, який поширюється за межі первинного вогнища (метастази) й торкається лімфовузлів. LYNA запрограмували визначати стадію хвороби і призначати необхідне лікування. За словами Google, ШІ правильно визначає ракове захворювання з точністю в 99%. LYNA зміг помітити навіть маленькі осередки, які не виявили лікарі-діагности.

Вони в твоєму офісі: 5 професій, які вже освоїв штучний інтелект

5. Композитор

ШІ позбавлений креативності? Amadeus Code, систему на базі ШІ, навчили використовувати мотиви відомих пісень для створення нових мелодій.

Додаток Amadeus Code створює так звані «ескізи» пісень і групи акордів, за допомогою яких користувачі створюють нові мелодії. Розробники відзначають, що ШІ не зможе розповісти про свою внутрішню боротьбу чи розкрити внутрішній світ, що робить музику музикою. Але він може стати креативним інструментом, який дозволить музикантам відкрити нові горизонти. Заціни:

На основі матеріалу в ImpactLab

Тобі може бути цікаво:

Sci-bro: як у Львові вчать комп’ютер бачити і аналізувати поведінку людей

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають