LVIV.COM

Вчений зняв самку кита з немовлям у перші хвилини його життя

Вчений зняв самку кита з немовлям у перші хвилини його життя

Американський вчений зняв на відео дитинча горбатого кита віком приблизно 20 хвилин: новонароджений невпевнено плив поруч з матір’ю, яка ще кровоточила після пологів.


Ларс Бейдер, директор Програми досліджень морських ссавців в Гавайському університеті, вивчає мешканців океану, щоб зрозуміти, як зміна клімату, діяльність людини та наявність/відсутність їжі можуть вплинути на поведінку тварин. Йому вдалося зняти унікальні кадри з немовлям кита та матір’ю – вчений зазначив, що його плавники виглядали м’якими, а у матері все ще була післяпологова кровотеча, отож кит, мабуть, народився не більше ніж за 20 хвилин до цього.

Горбаті кити зустрічаються по всьому Світовому океану. Міжнародний союз охорони природи (IUCN), що веде Червону книгу, відносить їх до благополучних видів, які викликають найменші побоювання: після заборони промислу цих китів в середині XX століття їхня популяція відновилася.

Кити народжують потомство хвостом вперед, щоб новонароджений не потонув. Як тільки пологи завершуються, самка береться акуратно виштовхувати дитя ближче до поверхні, щоб воно могло зробити перші вдихи. Кити доживають до 50 років, причому часто навіть старі самки грають роль «бабусь», допомагаючи своїм дочкам виховувати онуків.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають