LVIV.COM

Вчені розповіли про вплив ЛСД на мозок людини

Вчені розповіли про вплив ЛСД на мозок людини

Команда дослідників з Німеччини провела досліди з ЛСД на 25 добровольцях і з’ясувала, як саме цей препарат змінює свідомість людини.


Препарат ЛСД (диетиламід лізергінової кислоти), що відкрили ще у 1938, серйозно спантеличив вчених. Вони з’ясували, що речовина робить сильний вплив на людину, викликаючи галюцинації й змінений стан свідомості. Але не могли зрозуміти, чому це відбувається. І лише тепер дослідники вважають, що знайшли причину таких дивних симптомів.

Дослідницька група з Університетської психіатричної лікарні Цюриха опублікувала результати своєї роботи на порталі PNAS. Вчені відібрали 25 добровольців і давали їм ЛСД, а потім сканували мозок. Деяким давали ще й кетансерин – препарат, що блокує рецептори серотоніну. Це нейротрансмітер, який, як вважалося раніше, і викликає той самий «прихід» від препарату.

Коли після завершення випробувань добровольців попросили заповнити анкету, в ньому був один важливий пункт. Завдяки йому з’ясувалося, що люди, у яких були блоковані рецептори серотоніну, не відчували ніякого суб’єктивного лікарського впливу від препарату.

Результати сканування були не менш цікавими. Вчені побачили, що ЛСД перериває ланцюг нейронів, що зв’язують між собою 4 головних ділянки мозку, в тому числі й таламус – свого роду інформаційний фільтр. По суті, внаслідок цього доза ЛСД дозволяє більшому обсягу інформації проходити в інші частини мозку, минаючи цей бар’єр.

Тепер, коли вчені розуміють механізм роботи препарату, вони зможуть використовувати цю інформацію для вивчення розладів, які викликають ті ж симптоми – наприклад, депресію та шизофренію.

Джерело: Популярная Механика

Вчені розповіли про вплив ЛСД на мозок людини

Тобі може бути цікаво:

“За” і “проти” марихуани: чи шкодить трава?

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають