LVIV.COM

Валюту в Україні тепер можна купувати онлайн

Валюту в Україні тепер можна купувати онлайн

В Україні почав діяти новий закон «Про валюту та валютні операції». Національний банк України дозволив українцям вільно користуватися валютою, інвестувати за кордон та купувати закордоном нерухомість, пише Громадське.


«Банки будуть наглядати тільки за тими операціями, які несуть більше ризиків (тобто валютні операції, що перевищують 150 тисяч гривень — ред.). За тими ж, які несуть менше ризиків, валютний нагляд буде повністю скасовано», — пояснив заступник голови Національного банку України під час прес-брифінгу в НБУ.

Що змінилось

  • Валюту можна купити онлайн на суму еквівалентну 150 тисяч гривень. Суми, менші за цей ліміт, контролюватися не будуть.

ПриватБанк одразу запустив послугу онлайн-обміну валют в інтернет-банкінгу, мобільному додатку і всіх терміналах самообслуговування. Продаж онлайн буде здійснюватися за поточним комерційним курсом банку без додаткових комісій.

Запустили продаж валют і в Monobank. «За ніч до 9:00 ранку клієнти встигли спробувати продаж валюти 1500 разів на суму близько 170 тисяч доларів», — повідомив співзасновник проекту Monobank Олег Гороховский на своїй сторінці в Facebook.

Решта банків теж впроваджують нову послугу.

  • За новим законом, переказувати за кордон можна до 50 тисяч євро в рік замість 50 тисяч доларів, маючи лише електронний ліміт, який може видати будь-який банк. Раніше для цього потрібні були індивідуальні ліцензії на валютні операції. Тобто обмеження залишається, але процедура переказу значно спрощується. Крім того, в межах цього ліміту зможна інвестувати та купувати нерухомість.

«Тепер можна інвестувати за кордон до 50 тисяч євро без отримання ліцензії. І цей ліміт буде збільшуватися по мірі поліпшення макроекономічної ситуації в країні», — обіцяють в НБУ.

Також фізичні особи зможуть переказувати за кордон без відкриття рахунків не 15 тисяч гривень, як раніше, а вдесятеро більше.

Натомість банки будуть проводити ретельний фінансовий моніторинг джерел походження коштів. Зокрема, джерелом надходжень коштів клієнтів цікавиться Monobank, що викликало негативну реакцію у деяких його користувачів.

Послаблення для бізнесу

  • Збільшили граничний термін розрахунків з 6 місяців до 1 року.

Раніше компанії купували певний товар за кордоном і змушені були здійснити передплату за нього, отримати й розмитнити протягом 6 місяців.  За порушення терміну компанію штрафували на розмірі суми операції, то тепер діятиме адекватна система штрафів.

  • Скасовані санкції у вигляді припинення зовнішньо-економічної діяльності. Також більше не потрібно реєструвати усі зовнішні запозичення.

«Я б сказав, тепер знешкоджені нормативи, які несли в собі найбільші корупційні ризики, тобто бізнес повинен відчути зменшення тиску у сфері регулювання операцій із валютою відразу», — каже Віталій Шапран.

  • Українські компанії зможуть відкривати рахунки за кордоном і вільно перераховувати на них кошти.

Так, як це зараз вони роблять між своїми рахунками в межах країни. Для бізнесу теж буде діяти спрощена система електронних лімітів у сумі до 2 мільйонів євро замість бюрократичних індивідуальних валютних ліцензій від Нацбанку.

  • Скасували реєстрацією зовнішніх позик

Раніше, якщо бізнес отримував кредит закордоном, він мав обов’язково про це звітувати. Такі послаблення покращать умови ведення бізнесу і, на думку експертів, навіть стимулюють український експорт з огляду на те, що підприємці зможуть вільно позичати за кордоном під нижчий відсоток.

Разом із послабленням бізнес відчуває і посилення фінансового моніторингу і податкового нагляду.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають