LVIV.COM

В Україні запровадять новий стандарт банківських рахунків – подивись, що зміниться

В Україні запровадять новий стандарт банківських рахунків - подивись, що зміниться

Це стосується тільки рахунків, які відкриватимуть з 5 серпня 2019 року, повідомляє прес-служба Національного банку України.


Що відбувається?

З 5 серпня 2019 року в Україні запроваджують міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN. І відтоді всі нові рахунки відкриватимуть згідно цього стандарту. А з 1 листопада цей стандарт стане обов’язковим для всіх рахунків усіх банків.

Ці рахунки складатимуться з 29 символів, а також матимуть літери. За номером рахунку можна буде визначити банк, у якому цей рахунок відкрили.

Номер банківського рахунку за стандартом IBAN скрадатиметься з:

  • коду України UA (2 літери);
  • контрольного розряду (2 цифри);
  • коду банку (6 цифр);
  • самого рахунку – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року — від 5 до 14 символів, з 1 листопада 2019 року — від 5 до 19 символів).

З 1 листопада переказати кошти можна буде лише використовуючи рахунки IBAN. До цього часу клієнти банків, які захочуть здійснити грошовий переказ, зможуть заповнювати реквізити «рахунок» та «код банку» у будь-яких варіаціях.

Нові рахунки не стосуватимуться рахунків на банківських картках. Усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними. Вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема, ініціювати переказ коштів з банківського рахунку.

У Нацбанку зазначать, що новий формат значно спростить реквізити для переказу коштів — потрібно буде знати лише номер рахунку. Інші коди, які зараз вказуються при заповненні реквізитів, будуть непотрібні. Також планують запровадити стандарт, який дозволить переказувати гроші за допомогою QR-коду усім банкам.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають