Державний інвестиційний фонд буде підтримувати українські стартапи і вкладатиме в них від $25 000 до $75 000, пише AIN.
Що це за фонд?
Український фонд розвитку інновацій – це державна структура, яка видаватиме гранти на розробку і впровадження певних розробок. Гроші братимуть з державного бюджету. Кабмін 7 листопада прийняв остаточне рішення про створення такої структури. Координаторкою проекту буде Дебора Фейрлам. Вона ж уточнила, що насправді організація називатиметься “Український національний фонд стартапів” – Ukrainian National Startup Fund (UNSF).
За створення фонду відповідає в.о. глави Міністерства фінансів. Бюджет UNSF – 50 млн грн.
У що інвестуватимуть?
найперше, що потрібно мати – це офіційно зареєстровану компанію. Але у стартапів, які зареєстровані в інших юрисдикціях, також буде нагода отримати гранти – головне, щоб більша частина команди знаходилась в Україні. Шукають конкурентоздатні стартапи з сильними командами, які мають потенціал комерційного успіху.
Також цікавлять стартапи, які працюватимуть не тільки в Україні, а й у всьому світі.
Сфери, які найбільше потрібні:
- агротехнічна,
- фінатехнічна,
- медицина,
- біотехнології,
- кібербезпека,
- енергетика,
- інтернет речей,
- штучний інтелект,
- big data,
- блокчейн.
Якщо у проект інвестували раніше, то це буде тільки плюсом.
Скільки дають грошей?
Фонд вкладає у стартап від $25 000 до $75 000 (у гривнях). Розмір інвестиції залежить від запитів компанії і рішення експерного комітету. Фонд дає гранти, на перспективу планує притягнути інші організації до співфінансування.
Інвестиційний фонд – це не акселератор чи інкубатор. Тобто поки даватимуть тільки гроші – а тренерів чи менторів залучатимуть по мірі необхідності.
Як отримати гроші?
Планують влаштовувати конкурсний відбір.
Виглядатиме все приблизно так:
- на сайті подати заявку – заповнити форму, додати презентацію і відео з пітчем на 30-60 секунд;
- заявки розглядатиме команда фонду, вона ж їх оцінюватиме з юридичної позиції;
- остаточний відбір проводитиме комітет фонду – в ньому буде п’ять експертів. Тоді ж проводитимуть співбесіди з командами.
Наголошують на тому, що всі матеріали мають бути подані англійською. І сайт поки в процесі розробки – його мають закінчити якраз до офіційного початку роботи фонду.