LVIV.COM

В Україні валюту можна буде обміняти у поштових відділеннях

В Україні валюту можна буде обміняти у поштових відділеннях

Обмінювати валюту у поштових відділеннях можна буде з лютого 2019 року, пише NaChasi.


Що відбувається?

Національний банк України переходить до нової системи валютного регулювання. Вона передбачена законом України “Про валюту і валютні операції”. Тепер поштові відділення можуть отримати ліцензію на здійснення валютних операцій.

Як отримати ліцензію?

Оператор поштового зв’язку отримає ліцензію, якщо:

  • має не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50% областей України;
  • отримує не менше ніж 50% доходів від діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку;
  • відповідає вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в т.ч. — їхніх керівників і власників істотної участі) та професійної придатності керівників.

Крім того, НБУ пом’якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі небанківським фінансовим установам (НФУ). Зокрема, змінено такі положення:

  • фінрегулятор вдвічі скоротив мінімальний розмір власного капіталу НФУ ‒ з 10 до 5 млн грн. Це положення чинне за умови, що фінансова установа здійснюватиме таку діяльність із використанням не більше ніж 50 структурних підрозділів. Кожне наступне збільшення кількості структурних підрозділів на 50 одиниць потребуватиме збільшення мінімального власного капіталу на 5 млн грн.
  • Центробанк скасував вимогу щодо наявності в НФУ не менше 5 структурних підрозділів, приміщення яких відповідають вимогам Національного банку. Ці підрозділи регулюють порядок проведення валютно-обмінних операцій та з питань організації захисту приміщень НФУ.

Всі небанківські фінансові установи, які отримали відповідні ліцензії, матимуть 6 місяців перехідного періоду. Тобто вони повинні до 7 серпня 2019 року привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

Для суб’єктів, які такої ліцензії не мають, але прагнуть здійснювати валютні операції з переказу коштів і торгувати валютними цінностями в готівковій формі, НБУ встановив порядок та умови оформлення відповідної ліцензії. Також передбачено вимоги до професійної придатності керівників.

Зміни затверджено постановою Правління НБУ від 2 січня 2019 року №9 “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”. Вони набудуть чинності з 7 лютого 2019 року разом із введенням в дію Закону України “Про валюту і валютні операції”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають