LVIV.COM

В Україні створять єдиний електронний реєстр донорів

В Україні створять єдиний електронний реєстр донорів

В Україні Міністерство охорони здоров’я проводить закупівлі для створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ), повідомляє прес-служба міністерства.


Що це таке?

Єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ) – це реєстр, який допоможе швидко і вчасно знаходити потенційного донора, фізичні показники якого дозволяють врятувати пацієнта, який потребує трансплантації.

Інформаційна система про донорів складатиметься з 9-ти різних реєстрів. В ній будуть зареєстровані ті, хто дав або не дав згоду на посмертне донорство та реєстр повноважних осіб, які володіють цією інформацією.

Зараз МОЗ оголосило тендер на розробку програмного забезпечення для реєстру. На ці потреби в бюджеті на трансплантацію на цей рік передбачено 26 млн 378 тис. Пропозиції приймаються до 26 листопада.

Одним із найважчих варіантів є пошук неродинного донора кісткового мозку. Для цього необхідно мати сотні тисяч попередньо обстежених потенційних донорів, кажуть у МОЗ. Що більше таких людей у системі, то вищими є шанси знайти сумісні кровотворні клітини для конкретного хворого і врятувати його життя.

Буде і реєстр анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів і окремо реєстр живих донорів та живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин. Планується і створення реєстру реципієнтів та людей з трансплантованим анатомічним матеріалом.

Окремо працюватиме реєстр закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації та/або здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією, та інших суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність, пов’язану з трансплантацією і реєстр трансплант-координаторів.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають