LVIV.COM

В Україні спростили процедуру розмитнення євроблях і впровадили нові штрафи

В Україні спростили процедуру розмитнення євроблях і впровадили нові штрафи

Якщо встигнеш розмитнити за 90 днів після початку дії закону, отримаєш 50% знижки, пише Радіо Свобода.


У Верховній Раді 250 депутатів підтримали законопроект № 8487 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів”.

Це значить, що базові ставки акцизного податку зміняться так:

  • для авто з бензиновим двигуном – 50 євро,
  • для авто на дизелі – 75 євро.

А загалом розмір акцизу визначатиметься так:

Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

Коефіцієнт двигуна – це об’єм двигуна, поділений на 1000. Коефіцієнт вік – це скільки повних років пройшли з моменту випуску авто. Ще до всього цього додається  ПДВ (20% від вартості), ввізне мито (10%) і збір до Пенсійного фонду (3-5% від вартості).

Також протягом 90 днів після введення закону в дію водіям надаватиметься знижка в 50% на митне оформлення євроблях. В цілому пільговий період становитиме 180 днів. Після його завершення будуть діяти штрафи у розмірі 8500 гривень за порушення умов тимчасового ввезення і транзиту транспортних засобів.

Депутати рекомендували направити усі податки за розмитнення євроблях до Пенсійного фонду. Відповідну пропозицію має підготувати Кабінет міністрів і подати на розгляд до Ради.

І це стосується тих автівок, які громадяни України ввозять для власного приватного користування.

Штрафи

Якщо ти ввіз авто в Україні в режимі транзиту або тимчасового ввезення, то не можеш передавати його у володіння чи користування іншим особам. Також не маєш права розкомплектовувати машину. За всі ці дії тебе чекатиме штраф 8,5 тис. грн.

Ще не можна використовувати таке авто у підприємницькій діяльності чи заробітку (наприклад, таксувати). За таксі на євробляхах штрафують на 34 тисячі гривень.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація — 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають