LVIV.COM

В Україні скасували дозволи на цілительство

В Україні скасували дозволи на цілительство

29 серпня Уряд ухвалив постанову про законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ України на заняття народною медициною (цілительством) та передбачає заборону її реклами. Про це пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.


Згідно з текстом законопроекту, наявність спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством) у фізичної особи-підприємця, який володіє народними методами лікування, не дає гарантії захистити конституційні права громадян.

Основні пункти:

  • МОЗ не має можливості перевірити, чи є запропонований “цілителем” метод лікування безпечним та ефективним для пацієнтів. Для цього необхідно проводити ретельні наукові дослідження за стандартами доказової медицини, які тривають роками.

  • МОЗ не може приймати у “цілителів” “обґрунтування” їх “методик”, оскільки ці “обґрунтування” лежать поза межами науки та раціональної картини світу.

  • МОЗ не є компетентним у етнології та культурології і не може перевірити, чи є запропонований “цілителем” метод лікування дійсно заснованим на традиціях певного народу.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають