LVIV.COM

В Україні присудили перший штраф за булінг

В Україні присудили перший штраф за булінг

Штраф присудили батькам школярки, яка знущалась з іншої дівчинки в Instagram, пише AIN.


Що відбувається?

В Україні в лютому 2019 року суд присудив перший штраф за цькування школярки у соціальних мережах. Відповідне рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області опублікування реєстрі. За даними документа, в Бориспільської школі №7 одна дівчинка вчинила “дії психологічного та сексуального насильства з застосуванням засобів електронних комунікацій” тобто булінг щодо іншої дівчинки (правда, в судовому документі помилка і написано боулінг). Раніше в українському законодавчому полі взагалі не було такого терміна, як булінг.

Дівчина опублікувала чужі непристойні фото у соцмережі.

Оскільки в справі беруть участь неповнолітні, їх в суді представляли батьки. Мати дівчинки, яка влаштувала цькування, визнала провину і попросила суворо не карати.

За рішенням суду, батьки винною повинні сплатити штраф у розмірі 850 грн і ще 384 грн судового збору.

Що каже закон?

У грудні 2018 року український парламент ухвалив закон про протидію булінгу (цькування) в школі, він передбачає штрафи до 3400 грн за такі порушення. У законі уточнюється, що булінг може виражатися у фізичному або психологічному насильстві, в тому числі – “засобами електронної комунікації”.Згідно із законом, булінг неповнолітнього карається штрафами від 850 до 1700 грн і громадськими роботами. Повторний булінг протягом року або групою осіб – штрафом від 1700 до 3400 грн і громадськими роботами до 60 годин. Якщо цькування вчиняють теж неповнолітні, за них відповідають батьки.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають