LVIV.COM

В Україні пропонують обмежити використання поліетиленових пакетів – зареєстрували законопроект

В Україні пропонують обмежити використання поліетиленових пакетів - зареєстрували законопроект

У торгових точках пропонують продавати тільки біорозкладні та надлегкі пластикові пакети, за інші штрафуватимуть, йдеться на сайті парламенту.


Що відбувається?

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №9507 “Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу”.

У законопроекті прописана заборона реалізації в магазинах чи в інших об’єктах роздрібної торгівлі надлегких та легких пластикових пакетів за винятком біорозкладних пластикових пакетів та надлегких пластикових пакетів, призначених для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів із них, а також сипучих продуктів.

Також проект передбачає обов’язкове маркування пластикових пакетів.

За що каратимуть?

  • за реалізацію заборонених пакетів у перелічених торгових точках передбачають відповідальність у розмірі 500% від одержаної вартості реалізованої партії товару, виконаної роботи, послуги, але не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн);
  • відсутність маркування пластикових пакетів може передбачати штраф у 30% вартості, але не менше 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн).

Щоб полегшити життя підприємцям, у законопроекті пропонують уповноважити центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів відбирати у підприємців зразки пластикових пакетів для перевірки їх якості на місці або для незалежної експертизи у лабораторіях. Ще хочуть приймати рішення про повну заборону реалізації перелічених видів пакетів.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають