LVIV.COM

В Україні почав діяти закон про маркування харчових продуктів

В Україні почав діяти закон про маркування харчових продуктів

Тепер інформація  на харчових продуктах повинна вказуватись чесно та більшим шрифтом, повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.


Відсьогодні, 6 серпня, набув чинності закон про маркування харчових продуктів. Виробники мають обов’язково писати про алергени, ГМО, розморожування або піддавання продуктів іонізувальному випромінюванню, наявності доданої води тощо.

“Інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача та не повинна вводити в оману стосовно характеристик, властивостей, складу харчових продуктів”, – йдеться в законі.

Разом з цим, стаття закону пояснює, яким чином мінімальний термін придатності («краще спожити до…», «краще спожити до кінця…») зазначається та у чому його відмінність від дати «вжити до».

“Основна ідея такого підходу полягає в тому, що на ринку існують швидкопсувні та більш небезпечні з точки зору мікробіології продукти, для яких має бути зазначена дата “вжити до”. Така позначка інформуватиме про те, що на наступний за цією датою день продукт може ставати небезпечним (наприклад, сире або охолоджене м`ясо, сира риба, яйця)”, – зазначив Генеральний директор Директорату безпечності та якості харчової продукції.

Крім цього, вимога розповсюджується на рекламу, форму, зовнішній вигляд та упаковку продукції.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають