LVIV.COM

В Україні почали діяти нові ПДР: кого це стосується і що змінилось

В Україні почали діяти нові ПДР: кого це стосується і що змінилось

Зміни до правил ПДР стосуються пішоходів, велосипедистів і пасажирів таксі, повідомляє ZAХID.NET.


Що коїться?

В Україні почали діяти зміни до правил дорожнього руху, які Кабінет міністрів затвердив ще 11 листопада.

«Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати», – пояснив  заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Тож тепер можеш сміливо висказувати водієві таксі своє фе на заглушки в сидіннях, якими ті часто користуються, і спокійно ставити йому нуль зірочок у застосунку.

Що змінилося?

1. Пішоходи зобов’язані носити світловідбивальні елементи в темну пору доби, а пасажири таксі повинні бути пристебнутими пасками безпеки навіть під час поїздки в населеному пункті. Але, як і в кожному правилі, тут є виняток. Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.
2.Заборонено змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

3. Пішоходи, які рухаються проїжджою частиною чи узбіччям в темну пору доби або за умови поганої видимості, повинні обов’язково мати на одязі світловідбивальні елементи. Раніше це було «за можливості» – пішоходові треба було просто «виділяти себе», аби його помітив водій.

4. Крім того, велосипедисти тепер можуть користуватися смугою для громадського транспорту. Можна не лише рухатися, а й зупинятися на цій смузі. Відчуваєш, як сумує за тобою твій двоколісний друг у татовому гаражі?

5. Також змінився вигляд трьох дорожніх знаків: «Кінець дороги з удосконаленим покриттям» став називатися «Зміна покриття»; «Вид транспортного засобу» відтепер показує ваговоз ззаду, а не збоку; а «Інформаційна таблиця небезпечного вантажу» став «Табличкою оранжевого кольору» — у прямому й переносному сенсі.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають