LVIV.COM

В Україні почали діяти нові ПДР і штрафи за парковку: подивись, що змінилось

В Україні почали діяти нові ПДР і штрафи за парковку: подивись, що змінилось

Тепер штрафи за паркування не прив’язані до оподатковуваного мінімуму, а будуть нараховуватись від вартості однієї години користування паркувальним місцем, йдеться у Законі України № 2262 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”.


Що змінилось?

З 27 вересня змінюється тільки штраф за порушення паркування – всі інші штрафи за порушення ПДР залишаються попередніми.

Новий штраф за неоплату паркування – це вартість години користування паркомісцем, помножена на 20.

Також при фотофіксації порушень діятиме 50% знижка при оплаті у 10-денний строк.

В Україні почали діяти нові ПДР і штрафи за парковку: подивись, що змінилось

Відеореєстрація буде?

Всі матеріали відео- або фотофіксації мають бути в Реєстрі адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху, який буде вести МВС.

Поки цей реєстр тільки створюють і зараз врегульовують правові аспекти його роботи. Тому найшвидше перші фото порушень ПДР водії отримають на початку 2019 року.

А поки інспектори з паркування можуть виписувати штрафи тільки за неоплачену парковку і тільки тим водіям, у яких вони перевірили водійське посвідчення і винесли відповідну постанову просто на місці правопорушення.

Коли авто можуть забрати на штрафмайданчик?

Є ряд випадків, коли неправильно запарковане авто створює аварійну ситуацію чи сприяє утворенню заторів – тоді інспектор має повне право викликати евакуатор.

Автомобіль може бути евакуйований виключно за умови, якщо він:

 • поставлений на проїзній частині у два і більше рядів;
 • розташований на залізничних переїздах;
 • розташований на трамвайних коліях;
 • розташований  на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
 • розташований на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
 • розташований на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
 • розташований на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;
 • розташований ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності – ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
 • розташований ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;
 • розташований у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
 • розташований ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;
 • своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
 • розташований на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
 • розташований на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
 • перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
 • порушує схему паркування таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху;
 • протиправно розташований/припаркований на місцях для осіб з інвалідністю, а також на місцях, відведених рішенням міськради для паркування окремих громадян-пільговиків або окремих видів транспорту (наприклад, електромобілів).

Забезпечити захист цих інтересів є не правом, а обов’язком поліцейських.

Слід пам’ятати, що коли водій з’являється на місці порушення і може усунути правопорушення (забрати авто), евакуація не проводиться.

У всіх інших випадках повинна проводитись фотофіксація обставин, які призвели до евакуації. А поки не запустили Реєстр адмінправопорушень МВС, інспектори не мають права самовільно евакуйовувати авто.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають