LVIV.COM

В Україні планують зробити окремі смуги для громадського транспорту

В Україні планують зробити окремі смуги для громадського транспорту

Нові норми проектування доріг могли би підвищити якість руху громадського транспорту та оптимізувати його роботу, повідомляють на сайті міністерства регіонального розвитку.


Що відбувається?

У міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляють сучасні норми проектування відокремлених смуг для громадського транспорту. Зокрема, планують вдосконалити вимоги для облаштування окремих смуг для громадського транспорту.

“Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм щодо вулиць і доріг населених пунктів. Зокрема, наразі розглядається пропозиція переглянути та суттєво вдосконалити рекомендаційні вимоги до влаштування відокремлених смуг для громадського транспорту, щоб покращити його роботу та підвищити безпеку і комфорт пасажирів”, – йдеться у повідомленні.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе зауважив, що в Україні, на відміну від Європи, громадський транспорт — це скоріше “щось жахливе і негативне”, ніж зручний альтернативний шлях добратися на роботу, навчання чи додому.

В Україні планують зробити окремі смуги для громадського транспорту

“Сьогодні у чинних нормах щодо проектування вулиць і доріг відсутні окремі рекомендації, як потрібно влаштовувати відокремлені смуги громадського транспорту, у якій смузі руху це краще робити, для якого транспорту — рейкового чи безрейкового, також не береться до уваги функціональне призначення вулиці, її оточення та інтенсивність. Тому зараз є пропозиція переглянути ці вимоги та, враховуючи всі ці необхідні параметри, оновити їх відповідно до європейського досвіду”, — зазначив посадовець.

За словами заступника міністра, в Україні також обов’язково потрібно оптимізовувати та вдосконалювати наявні міські маршрути, підвищувати якість надання транспортних послуг.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають