LVIV.COM

В Україні можна буде самостійно вибирати банк для отримання зарплати

В Україні можна буде самостійно вибирати банк для отримання зарплати

Система має запрацювати з 2020 року,  повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр Дмитро Дубілет.


Що відбувається?

Кабмін та Нацбанк хочуть змінити закони, щоб українці могли самостійно вибирати банк для отримання зарплати.

Працівники і зараз можуть самостійно вибирати банк. Але при цьому бухгалтери вимушені для таких виплат формувати окремі платіжки. Тому працівникам частіше за все у такому виборі просто відмовляють.

“Ми почали проект, яким хочемо побороти «зарплатне рабство» в Україні. Тут існує явище, яке чимало дивує жителів розвинених країн — «зарплатний проект». Це коли підприємство і банк домовляються про виплату зарплати, не питаючи думку співробітників. Їм просто вказують, на картку якого банку вони будуть отримувати гроші”, – йдеться в повідомленні.

В уряді хочуть ж запровадити систему, яка дозволить українцям вільно обирати банки і при цьому вона не вимагатиме від бухгалтерів зайвої роботи. Для цього банкам потрібно буде зробити невеликі доопрацювання в своїх системах.

“Ідея дуже проста — зробити, як у Європі. Робітник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (хто пропустив, IBAN — це номер рахунку, як у Європі, який у нас запровадили цього року), а бухгалтер формує просту відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично розкидує гроші, куди треба”, – додає міністр.

Ще планують запустити гарячу лінію, куди українці зможуть скаржитися, якщо їм відмовлятимуть у виборі банку.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають