LVIV.COM

В підльодовиковому озері Антарктиди знайшли рештки тихоходів

В підльодовиковому озері Антарктиди знайшли рештки тихоходів

Вчені, що працюють на підльодовиковому озері Мерсер в Антарктиді, знайшли рештки ракоподібних та тихоходів під кілометром льоду – повідомляє журнал Nature.


В Антарктиді більш ніж 400 озер знаходяться під льодом, і Мерсер стало четвертим, до якого добралися дослідники. Воно знаходиться на заході Антарктиди і розташовується на глибині 1100 метрів під антарктичним льодовиком. Вчені вважають, що озеро площею 160 квадратних кілометрів не замерзає через високий тиску льоду, незважаючи на від’ємні температури.

26 грудня вчені проекту SALSA (Subglacial Antarctic Lakes Scientific Access) проникли в озеро, а в січні повідомили редакцію Nature про те, що в озерній грязі, зібраної з приладу, що вимірює температуру води, «абсолютно несподівано» вони виявли рештки тихоходів та ракоподібних, а також вусики рослин. Принаймні тихоходи і рослини, знайдені вченими, живуть на землі, а не в водоймах, і, за припущенням учених, вони потрапили в озеро з водою річок з Трансантарктичних гір в 50 кілометрах від озера в більш теплий період, коли льодовики відступали – 10 або 120 тисяч років тому. Як саме і коли це сталося, допоможуть встановити радіовуглецеве датування і секвенування ДНК знайдених істот.

Джерело: N+1

Тобі може бути цікаво:

Як ми тихенько ходили на інтерв’ю з тихоходом

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають