LVIV.COM

“Укрзалізниця” відслідковуватиме злодіїв дронами

Укрзалізниця відслідковуватиме злодіїв дронами

Безпілотники використовуватимуть також для діагностування мостів і тунелів на наявність дефектів і пошкоджень елементів конструкцій, пише Бізнес Цензор.


Що відбувається?

“Укрзалізниця” спільно з представниками української ІТ-сфери розробляють проект UZ Air Guard. Цей проект – це система контролю рухомого складу та інфраструктури магістралі за допомогою дронів. Таким чином хочуть відстежувати з повітря 68 полігонів, де відбувається майже 95% крадіжок.

Кожен полігон патрулюватимуть два дрони, а третій буде знаходитися в резерві на випадок виникнення форс-мажорних обставин. В цей час оператори в режимі реального часу будуть стежити за ситуацією, щоб вчасно реагувати на появу зловмисників.

Для реалізації проекту необхідно майже 9 млн грн.

“Ми вивчали успішний закордонний досвід використання безпілотного моніторингу за допомогою дронів, який дозволив зменшити збитки від крадіжок майже вдвічі. Важливо, що безпілотники також можуть забезпечити віддалену інспекцію малодіяльних і законсервованих залізничних гілок для попередження крадіжок елементів верхньої будови колії”, – зазначив автор проекту UZ Air Guard, начальник відділу впровадження організаційних змін Департаменту організаційного розвитку “Укрзалізниці” Костянтин Дода.

Для виконання і здійснення моніторингу з висоти пропонують ввести нову посаду “оператор БПЛА”. У фінансовому плані проекту закладені кошти на перекваліфікацію стрільців відомчої воєнізованої охорони. Фахівці після підготовки повинні будуть скласти іспит на знання практичного і теоретичного матеріалу.

“Як показує вдалий досвід PKP Cargo, вже в перший рік впровадження безпілотного моніторингу (в 2014 році) рівень збитків від крадіжок вдається знизити на 49%. Зараз щомісячні втрати АТ” Укрзалізниця “від крадіжок майна та елементів інфраструктури складають 6 млн грн. Це в середньому за рік – понад 70 млн грн. Для реалізації запропонованого нами проекту повітряного відеоспостереження на 68 полігонах потрібно 9 млн грн. тобто окупність UZ Air Guard становить півроку “, – додав Костянтин Дода.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають