LVIV.COM

Українці вибрали нову назву для коньяку

Українці вибрали нову назву для коньяку

Найбільше голосів віддали за назву “український бренді”, йдеться у повідомленні проекту у Facebook.


Що відбувається?

ТвійБро вже розповідав, що відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк” для продукту вітчизняного виробництва.

Тому замість “коньяк України” виробники повинні або писати “бренді”, або домовитись про нову назву для української продукції.

Вибрати нову назву українцям запропонували у проекті “Географічні зазначення України”. Організатори на початку січня запропонували понад 30 назв для голосуваня.

Які результати голосування?

  • чверть опитаних (25,6%) проголосували за Український бренді або Бренді України;
  • за Бурштин/Бурштинок/Бурштиняк віддали голоси 9,4% опитаних;
  • за Гайстер – 8,5% опитаних.

Далі список виглядає так: К’янок (7,9%), Дубовик/Дубняр (7,2%), Брунат (5,3%), Каннук (4,5%), Укрньяк/Украньяк (4,3%), Сонцедар/Сандар/Виндар (3,3%), Бревіс (3%).

Усі інші варіанти набрали менше трьох відсотків голосів. В рамках голосування проект отримав 16 тисяч відповідей і “десятки пропозицій”.

Результати голосування представлять на нараді Міністерства аграрної політики та продовольства України з виробниками коньяку України. Зібрання відбудеться в кінці січня, тоді ж і остаточно виберуть та затвердять нову назву.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають