LVIV.COM

Українські заклади харчування стануть інклюзивними – запровадили нові будівельні норми

Українські заклади харчування стануть інклюзивними - запровадили нові будівельні норми

Нові державні будівельні норми зобов’яжуть усі заклади громадського харчування створити всі необхідні умови для людей з інвалідністю, повідомив на своїй Facebook-сторінці заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.


Що таке інклюзія?

Інклюзія – це процес реального включення осіб з інвалідністю в активне суспільне життя і однаковою мірою необхідна для всіх членів суспільства. Тобто коли створюють такі умови, які зможуть дозволити кожній людині рівноправно брати участь в академічному і суспільному житті.

Чому доступність – це проблема?

Станом на 2017 рік, в Україні 6% населення (2 мільйони 600 тисяч осіб) – це люди з інвалідністю. І в Україні тільки починають впроваджувати програми, які не лише дадуть можливість зручно облаштувати побут та вільно пересуватись, а й дозволять вчитись у загальноосвітніх школах, а не у спеціалізованих інтернатах.

Однією з найбільших проблем є доступність установ та закладів для людей на візках. Немає пандусів, ліфтів та зручних проходів чи спеціально облаштованих туалетів.

Яке вирішення?

У Міністерстві регіонального розвитку та житлово-комунального господарства запровадили нові Державні будівельні норми (ДБН), які допоможуть закладам громадсьго харчування стати більш інклюзивними. Фактично, з весни 2019 всі кафе та ресторани повинні зробити:

  • створити посадкові місця, зручні для користування людям з інвалідністю;
  • спроектувати універсальні туалетні кабіни;
  • зробити інклюзивними вхід та інші елементи приміщення, якими користуються відвідувачі.

Українські заклади харчування стануть інклюзивними - запровадили нові будівельні норми

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають