LVIV.COM

Українська режисерка отримала дві нагороди за документальний фільм від Royal Television Society East

Українська режисерка отримала дві нагороди за документальний фільм від Royal Television Society East

Фільм “Tertiary Sound” отримав нагороди за найкращий звук та найкраще документальне кіно, повідомляють на сайті Освіторія.


Що відбувається?

Фільм “Tertiary Sound” (“Третинний звук”) – це режисерська робота Соломії Джуровської. У документальній стрічці розповідають про феномен АСМР та тонкощі делікатних звуків.  Це фільм-експеримент, в якому учасники досліджують ефекти АСМР (автономної сенсорної меридіональної реакції) на людей.

На церемонії Royal Television Society East фільм отримав відразу дві нагороди – за найкращий звук і як найкраща документальна стрічка.

Режисерка фільму Соломія Джуровська – 24-річна студентка Кембриджської школи мистецтв. Дівчина родом з Тернополя, раніше закінчила факультет журналістики ЛНУ ім.Івана Франка. Разом з нею над стрічкою працювали ще 2 українки – АСМР-мисткиня Єлизавета Тимошенко та аніматорка Олена Калініна. Решта учасників команди з Нідерландів, Румунії та Британії. Усі вони разом навчаються у Кембриджі. Фільм також брав участь у Лондонському кінофестивалі BFI LFF та у фестивалі короткометражок LSFF.

Українська режисерка отримала дві нагороди за документальний фільм від Royal Television Society East

“АСМР — це дуже дивне явище, яке стало популярним через YouTube. Люди кажуть, що від цих звуків вони відчувають мурашки внизу хребта та на шкірі голови. Ми вирішили це дослідити за допомогою EEG — електроенцефалограми. Це набір механізмів, який одягається на голову людини, щоб виміряти мозкові хвилі. Виявилося, що АСМР таки впливає на людей”, — каже Соломія.

Що таке АСМР?

Автономна сенсорна меридіональна реакція (АСМР) — феномен сприйняття, що характеризується виразним приємним відчуттям поколювання на шкірі голови або інших частинах тіла у відповідь на певні зорові, слухові і (або) когнітивні стимули.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають