LVIV.COM

Українська команда привезла на Burning Man інсталяцію “Sorry”

Українська команда привезла на Burning Man інсталяцію Sorry

Український кемп мав привезти на фестиваль інший проект – Time To Say Goodbye. Та через фінансові причини змогли зробити інсталяцію “Sorry”, пише The Village Україна.


Що це за фестиваль?

Burning Man – американський мистецький фестиваль, який проходить в пустелі Блек Рок, штат Невада. Організатори називають фестиваль “експериментом створення суспільства радикального самовираження”. Триває фест вісім днів, починається в останній понеділок серпня. Учасники привозять свої витвори – скульптури, інсталяції, і самі носять тематичні костюми.

Українська команда привезла на Burning Man інсталяцію Sorry

Що підготувала українська команда?

Першим був проект Time To Say Goodbye. Його гоували протягом шести місяців. Запустили краудфандингову кампанію, але замість очікуваних 10 тисяч доларів зібрали лише 3 тисячі. Відповідно, реалізація проекту не була можливою. Учасники вирішили привезти на Burning Man іншу роботу Олексія Сая. Вона має назву Sorry. У неї подібна концепція, але з більш простою реалізацією.

Sorry – це слово, викладене горизонтально довжиною 25 метрів. Ідея проекту полягає в тому, що слово «вибач» втратило свій першочерговий сенс; через занадто часте використання воно вже не нічого не означає. Тепер це просто вставне слово. Автор хотів привернути увагу до того, що ми не вкладаємо сенс у те, що ми говоримо.

Як це виглядало?

Технічно проект – це арт-слово, складене із пікселів. Але кожен піксель – це лампи у форматі 2×2. Загальний розмір – 25 м на 5 м. Лампи світили вгору, тому з дронів вони мали фантастичний вигляд. Усе блимає кольоровими лампами – і видно це на всю плаю.

Українська команда привезла на Burning Man інсталяцію Sorry

Цей проект частково профінансувало Міністерство закордонних справ. Власне, це перший випадок, коли МЗС виділило кошти на популяризацію сучасного українського мистецтва. Також команду підтримував один із українських кемпів на Burning Man 2018 – Kurenivka.

Під час реалізації митці переконалися, що дуже важливо мати людей із досвідом подібних проектів на плаї. Це дуже допомогло – зокрема, в тому, що стосується підбору інструментів і матеріалів. У пустелі все набагато складніше, ніж може здатися, тому всі підрахунки треба проводити з запасом.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають