LVIV.COM

У США колишні випускники ЛНУ ім. І. Франка випробовують революційні ліки від раку

У США колишні випускники ЛНУ ім. І. Франка випробовують революційні ліки від раку

Колишні випускники львівського університету ім. І. Франка, Олена та Олег Таратула випробовують революційні ліки від раку. Останні чотири роки у лабораторії штату Орегон вони розробляли речовину, що виявляє в організмі ракові клітини та допомагає їх знищувати, йдеться в сюжеті Голосу Америки. 

Хто це?

Олег народився на Львівщині  (Яворівський район), а Олена – на Волині (Іваничівський район). Вони познайомились під час навчання на факультеті хімії в університеті ім. І. Франка та невдовзі одружились.

Ще від студентських років вони обидва були талановитими хіміками та писали наукові статті – за гонорар публікували їх у зарубіжних журналах. Одну з робіт побачив американський професор. Він зв’язався з Олегом та Оленою та пообіцяв надіслати їм виклик на роботу в Америці. Втім, час спливав, а професор на зв’язок не виходив.

Після завершення навчання Олег та Олена захотіли залишитись викладати в університеті. Проте їм відмовили – не було вакантних місць. Аби мати на що жити, Олег пішов працювати на будівництво. Для Олени роботи не знайшлось – вона вже навіть погодилася знову піти вчитися на економіста чи бухгалтера. Однак, невдовзі прийшов виклик з Америки.

Аби відправити відправити дітей до Америки, батькам довелося продати дві корови, свиню та позичити 1 100 доларів.

В Америці подружжя досягло успіху. Спочатку вони вивчились в університеті штату Нью-Джерсі, де мали змогу працювати в лабораторії. Потім переїхали у Філадельфію, а згодом – в Орегону.

Про ліки від раку

Подружжя прославилося завдяки методу, котрий дозволяє виявляти ракові клітини та знищувати їх на ранній стадії. В результаті чотирирічних експериментів вони виявили наночастини, що здатні знайти ракові клітини і вбити їх, якщо рак виявлено на ранній стадії.

Якщо пухлина більша, речовина під дією червоного світла чітко окреслює контури – хірург зможе побачити її і повністю видалити пухлину. Це дуже важливо, адже не видалені ракові клітини продовжують рости, у них з’являється стійкість до хіміотерапії.

Ефективність методу довели на тваринах. Науковці побачили, що найшвидше росте рак яєчників, найповільніше – простати.

Тепер, аби запровадити метод у медичній практиці, залишилось пройти клінічні випробування. Зараз відомо, що речовина безпечна для організму людини.

За інформацією Голосу Америки та видання Вісник.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають