LVIV.COM

У Львові вуличних музикантів відбиратимуть на онлайн-платформі, інших – штрафуватимуть

У Львові вуличних музикантів відбиратимуть на онлайн-платформі, інших - штрафуватимуть

У Львові розробляють методи врегулювання вуличного мистецтва, пише Tvoemisto.tv.


Що відбувається?

У Львові у 2018 році почали напрацьовувати і випробовувати концепцію врегулювання вуличного мистецтва. Для вуличних музикантів запровадили дозволи на виступи та визначили час і місця для них.

У 2019 році планують вдосконалити цю систему і запровадити систему штрафів за недотримання вимог.

“Ми готуємо рішення, де чітко пропишемо покарання. Раніше все діяло на системі довіри. Втім, коли немає штрафних санкцій – немає і стимулу працювати в межах закону. Для музикантів діятимуть покарання на виступи без дозволу. Усі вони будуть прописані згідно з кодексом про адміністративні правопорушення”, – повідомила начальниця управління культури ЛМР.

Як це працюватиме?

У Львові для музикантів планують створити онлайн-платформу. На неї виконавці зможуть завантажувати аудіо- та відеофайли зі своїми виступами. Там само вони зможуть подати заявку для отримання дозволу на виступи у місті. До своїх записів вони мають додати бажані місце та час виступу, а також репертуар. Заявки музикантів розглядатиме спеціальна експертна комісія. До неї ввійдуть представники мистецького середовища міста, громадські діячі і журналісти.

Щодо репертуару, то дозвіл на виконання пісень у кожному випадку розглядатимуть індивідуально. За словами начальниця управління культури ЛМР, точно не погоджуватимуть тільки російський шансон. Також триває дискусія щодо заборони використання підсилювачів у центральній частині міста, зокрема на площі Ринок. Щоправда, на прилеглих вулицях підсилювачі будуть дозволені, але з допустимою нормою шуму. Контроль здійснюватимуть і за часом виступів, аби вони тривали до десятої вечора.

“Процедура триватиме 2-3 дні замість двох тижнів, коли документи потрібно було подавати через ЦНАП. Контроль за всім здійснюватиме муніципальна варта, яка питатиме дозвіл на виступ. Для працівників також планують закупити пристрої, що вимірюватимуть рівень шуму”, – пояснює начальниця управління культури ЛМР.

Нова концепція повністю має запрацювати до травня.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають