LVIV.COM

У Львові суд дозволив будівництво ВЕС на полонині Боржава

У Львові суд дозволив будівництво ВЕС на полонині Боржава

Активісти планують подавати позов у Верховний суд, пише Zaxid.net.


Що відбувається?

У Львові 3 листопада Восьмий апеляційний адміністративний суд відновив дію висновку з оцінки впливу на довкілля для турецького інвестора “Атлас Воловець Енерджі”. Компанія планує збудувати вітроелектростанцію на полонині Боржава і вже отримала висновок з оцінки впливу на довкілля (його видав департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА). Та 18 березня 2020 року Закарпатський окружний адміністративний суд скасував цей документ, а з ним і дозвіл на будівництво ВЕС.

Компанія подала апеляцію, яку задовольнив Восьмий апеляційний адміністративний суд Львова під головуванням Віктора Святецького. Тепер активісти хочуть подавати позов у Верховний суд.

Що не так з цим будівництвом?

Турецька компанія ТОВ “Атлас Воловець Енерджі” з 2017 року збирає документи, щоб збудувати на боржавській полонині вітроелектростанцію. Потужність станції має бути 120 МВт, а це 34 вітряки по 150 метрів заввишки разом з гірськими сполучними дорогами і підземними кабелями на десятки кілометрів.

Активісти та екологи протестують проти будівництва. Вони нагадують про можливі ерозії ґрунту, небезпеку утворення зсувів, селів, зменшення туристичної привабливості регіону та чисельності рідкісних видів рослин і тварин внаслідок реалізації проєкту.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають