LVIV.COM

У Львові хочуть заборонити клаптикове утеплення фасадів будинків

У Львові хочуть заборонити клаптикове утеплення фасадів будинків

А будинки, які є пам’ятниками архітектури, взагалі заборонять утеплювати, пише Tvoemisto.tv.


Що відбувається?

Кабінет Міністрів 18 грудня 2018 року в законі “Про енергетичну ефективність будівель” дозволив утеплювати фасади будинків без отримання додаткових дозволів. Ця постанова стосується будинків, які не несуть історичної цінності, та об’єкти культурної спадщини місцевого значення.

У Львові міська рада вирішила переглянути нові державні будівельні норми щодо фасадної теплоізоляції будинків. Про це під час брифінгу повідомили заступник міського голови з питань розвитку  та начальниця управління охорони історичного середовища.

“Такий підхід може завдати шкоди, адже декор будинків буде цілком знищений. Клаптикові утеплення не додають краси будинкам. Тому в нашому рішенні ми передбачаємо заборонити клаптикове утеплення. Якщо утеплювати новобудови, то тільки весь фасад повністю. По-друге, повністю заборонити утеплювати будинки, що є пам’ятками архітектури”, – каже начальниця управління охорони історичного середовища.

У міській раді стверджують, що тільки у деяких випадках можна утеплювати будинки, що знаходяться в історичному ареалі.  Як, наприклад, утеплення глухих торцевих стін, до яких колись мали прибудовувати наступну будівлю, чи утеплення дворового фасаду будинку.

Рішення мають винести на розгляд під час наступного засідання виконавчого комітету цього чи наступного тижня. Після цього у ЛМР підготують лист, в якому пояснять своє рішення Кабінету Міністрів.

Також міська рада готова співпрацювати з мешканцями будинків та ОСББ щодо повного утеплення фасадів. Що стосується несанкціонованих робіт в історичній частині міста – то такі випадки розглядатимуть під час засідань адмінкомісії міста, а винуватців каратимуть штрафами. Щодо власників будинків поза історичним середовищем – то кожен випадок окремо розглядатимуть під час районних адмінкомісій.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають