LVIV.COM

У Львові говоритимуть про небесну механіку, мозок, кохання та економічну кризу

У Львові говоритимуть про небесну механіку, мозок, кохання та економічну кризу

Наступного вівторка популяризатори науки з 15х4 розповідатимуть про те, чи буває у людей два мозки, як ми використовуємо гравітацію для міжпланетних подорожей, чого економісти хочуть для (і від) економіки, та яка стратегія любовних стосунків є найбільш виправданою еволюційно.


Хто такі?

15х4 – рух популяризаторів науки, метою якого є виступати й ділитися знаннями у форматі чотирьох 15-хвилинних лекцій.

Що дізнаюся?

  1. Життя прискорюється, Епл, вслід за іншими виробниками, презентуватиме по дві лінійки смартфонів на рік. То може і одного мозку нам вже замало, щоб з усім впоратися? Коли ті генетики навчаться вирощувати і імплантувати нам ще один – новий незайманий мозок? Чи може, якщо добре пошукати в організмі, можна знайти ще один мозок? Знає Арсеній Барзелович.
  2. 6-го лютого 2018 р. SpaceX запустили червоний Roadster Tesla із Starman-ом на новій важкій ракеті-носієві Falcon Heavy. На сайті whereisroadster.com можна поглянути, де приблизно зараз є цей самий Roadster. Доволі дивно, що він обертається довкола Сонця. Чому він не впав на Сонце або на Марс (його ж туди відправили, чи не так?). На науково-популярному заході 15х4 Мирослав Кашеба пояснить, чому автівка літає саме так, і здивує ще сильніше.
  3. Чи змогли економісти передбачити світову кризу 2008 р.? Змогли, до того ж, щонайменше трьома різними методами. Чому ж ці економісти не одержали не тільки Нобелівської премії, але й звичайного визнання наукової спільноти? Разом з Дмитром Вижницьким спробуємо розібратися, що не так із прогнозами макроекономічних криз, чому економісти досі не дійшли згоди про те, як робити науку, та яким може бути знання про економіку в наступні десятиліття.
  4. Розбираємо кохання на складові зі Світланою Калініною: дізнаємося чи існує “кохання на все життя”, що за звір “ген невірності”, хто насправді обирає партнера – “біологія” чи “соціум”? Як реальні аспекти стосунків і наше сприйняття стосунків змінили нас із найдавніших часів? Які ми насправді: моногамні, полігамні чи “вільнолюблячі”?

Де/коли?

У вівторок, 21 січня, в Першій Львівській Медіатеці за адресою Мулярська, 2А. Початок о 18:30. Вхід вільний, запрошують усіх охочих.

Щоб не проґавити – дозволь фейсбуку тобі нагадати.

Зображення на обкладинці: photos.com/thinkstock
Bro LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають