LVIV.COM

У Євросоюзі заборонили використовувати одноразові вироби з пластику

У Євросоюзі заборонили використовувати одноразові вироби з пластику

Європарламент ухвалив закон, що забороняє використовувати одноразові вироби з пластику. Крім цього, уряд Європарламенту посилив застосування принципу “забруднювач платить”, пише epravda.


До 2021 року у Європі заборонять використовувати такі вироби з пластику: одноразові столові прилади (тарілки, виделки, ножі, ложки та палички для їжі), пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери та чашки з пінополістиролу.

До 2029 року країн-членів ЄС зобов’яжуть збирати 90% пластикових пляшок для вторинної переробки. З 2025 року пляшки виготовлятимуть з використанням 25% вторинних матеріалів, а з 2030 року – 30%.

Окрім цього, у ЄС посилили застосування принципу “забруднювач платить”: зокрема, ввели розширену відповідальність виробників тютюну та риболовних знарядь. Це має гарантувати, що саме виробники, а не рибалки, нестимуть витрати за збір сіток, втрачених на морі.

Згідно з даними Єврокомісії, заборонені пластикові вироби становлять майже 70% забруднення світового океану. Це створює загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають